Boeing saskaras ar būtisku investoru balsojumu, meklējot jaunu izpilddirektoru.

Boeing saskaras ar būtisku investoru balsojumu, meklējot jaunu izpilddirektoru.

Boeing Co. meklē jaunu izpilddirektoru

Boeing Co. valde meklē izpilddirektoru, lai vadītu ASV lidmašīnu ražotāju ārā no tā smagākās krīzes gadiem, un direktori ir apņēmušies atrast vadītāju, kurš varētu sākt no jauna – tas nozīmē, ka dziļa aviācijas pieredze nav obligāti nepieciešama.

Atvērtas durvis ārpus nozares speciālistiem

Tas atver durvis ārpus nozares speciālistiem, un tas ir palielinājis interesi par bijušā tehnoloģiju izpilddirektora nodomiem, kurš vada atlases procesu: Boeing priekšsēdētājs Stīvs Molenkopfs, bijušais Qualcomm Inc. izpilddirektors, inženieris pēc izglītības, kurš nav svešinieks korporatīvajās krīzēs.

Molenkopfs neizpauž savu rokas kārtību attiecībā uz meklēšanas procesu. Privāti viņš ir iztaujājis Boeing piegādātājus un aviokompāniju klientus par viņu neapmierinātību, lai labāk saprastu tīrīšanas apjomu, kas gaida uzņēmuma nākamo vadītāju. Viņa metodiskā faktu meklēšana liecina, ka izpilddirektora meklējumi vēl ir agrīnā stadijā, un procesam palīdz personāla atlases firma Russell Reynolds Associates Inc., saskaņā ar cilvēkiem, kas ir pazīstami ar procesu.

Interese par Molenkopfa pirmo publisko uzstāšanos

Tas pievieno intrigu, jo Molenkopfs veic savu pirmo publisko uzstāšanos kā priekšsēdētājs Boeing ikgadējā vispārējā sapulcē piektdien. Lai gan šādi pasākumi bieži vien ir ikdienišķi notikumi, virtuālā sesija tiks rūpīgi vērota jebkuru norāžu dēļ, ko Molenkopfs un pašreizējais izpilddirektors Deivs Kalhouns varētu sniegt par situāciju uzņēmumā.

Direktoru vēlēšanas ar drāmas elementu

Pat direktoru vēlēšanas satur drāmas elementu: akcionāru padomdevējs Glass Lewis & Co. ieteica investoriem balsot pret Kalhounu un direktoriem Deividu Džoisu un Ahilu Johri, norādot uz “nozīmīgām bažām” par lidmašīnu ražotāja drošības kultūru. Floridas Valsts pārvaldes administrācija atklāja, ka tā sekoja šim padomam. Štata investīciju pārvaldes struktūra, kas tur 602 000 Boeing akciju, arī nobalsoja pret uzņēmuma izpilddirektoru kompensācijas plānu.

Kalhouna pēcteča izvēle ir svarīga lēmuma

Kalhouna pēcteča izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem gadiem ilgi Boeing direktoriem. Lidmašīnu giganta problēmas ietver federālās izmeklēšanas par tā ražošanas kvalitātes kontroli, pieaugošas finansiālas grūtības, iespējamu apsūdzību, klientu sacelšanos, kas noveda pie vadības maiņas un tirgus daļas zaudējuma konkurentam Airbus SE.

“Tuvie mēneši un gadi ir kritiski svarīgi,” Molenkopfs teica aprīļa vēstulē akcionāriem. “Pasaulei ir nepieciešams veselīgs, drošs un veiksmīgs Boeing. Un tas ir tas, ko tā saņems.”

Boeing kritums no žurnāla vāka

Boeing reibinošais kritums no žurnāla vāka pēc gandrīz katastrofas janvārī gaisa virzienā 737 Max 9 lidmašīnai atklāja bojājumus no pakāpeniskas kultūras maiņas četrdesmit gadu laikā, kas vairāk koncentrējusies uz finanšu atdevi nekā ražošanas metodēm. Kas arī vienmēr pārņem no Kalhouna, kurš teica, ka paliks līdz gada beigām vismaz, būs nepieciešams atjaunot uzņēmuma drošības kultūru, labot attiecības ar neapmierinātajiem aviokompānijas klientiem un atjaunot tirgus daļu, kas ir slīdusi par labu Airbus.

Dodoties uz priekšu ar milzīgajiem izaicinājumiem, Boeing nevar atļauties dot savam nākamajam vadītājam ilgu mācību līkni. Bet pamatuzņēmumi nav viegli apgūstami ārpus nozares speciālistiem, jo tie ir sarežģītas inženierijas, liela apjoma ražošanas un mašīnu maisījums, kas izgatavots atbilstoši augstiem drošības standartiem, sacīja konsultants un ilggadējs aviācijas analītiķis Ričards Abulafija.

“Jums jāmīl šī nozare un jums jābūt dziļai vēlmei labot ļoti salauztu uzņēmumu,” Abulafija teica par atribūtiem, kas nepieciešami Boeing nākamajam izpilddirektoram.

Darbinieki un investori visticamāk skatītos neapmierinoties uz Boeing valdes locekļa izvēli pēc Kalhouna jauktajiem panākumiem. Pats Molenkopfs ir bijis direktors kopš 2020. gada. Viņš atteicās sniegt interviju šim stāstam.

“Ikviens, kurš ir bijis valdē vairāk nekā vienu vai divus gadus, ir jāizskaidro,” sacīja Abulafija.

Molenkopfs – pieredzējis korporatīvo krīžu vadītājs

Molenkopfam ir 55 gadi un viņš ir priekšsēdētājs, kurš ir piedzīvojis vairāk nekā vienu korporatīvo krīzi. Viņš ir elektroinženieris un izgudrotājs, kuram pieder trīsdesmit patenti, kā arī grādi no Mičiganas Universitātes un Virdžīnijas Tehnoloģiju institūta. Pēdējais arī skaita Kalhounu starp saviem absolventiem.

Savos septiņos gados kā Qualcomm izpilddirektors viņš saskaras ar daudzveidīgajiem izaicinajumiem, kas draud izspiest mikroshēmu ražotaju no pastavēšanas.

Pateicoties dažu lielako uzņēmumu pasaulē lobijam, regulatori no Ķīnas līdz Eiropas Savienībai un ASV uzsaka izmeklēšanu, kas apstrid Qualcomm visrentablako biznesu: tehnoloģiju licencēšanu. Viņam bija jauzņemas izaicinajums no aktīvistu akcionariem un naidiga pirkuma mėginajums. Apple Inc., dominante spėks mobilajos telefonos, kur Qualcomm pelna savu dzivi, uzsaka rupju tiesvedibu pret uzņemumu.

Molenkopfs uzvarėja, bet tikai tikko. Visos šajos notikumos kopigs saucėjs bija viņa ticiba tam, ka galu galá labaká tehnologija uzvar. Apple bija spiests atteikties no mėginajuma apgriezt Qualcomm tehnologiju licencéšanas biznesu kájám gaisá, jo San Diego bázétá kompanija bija neatvietojama bezvadu sakaru meistare. Apple joprojam izmanto tás mikroshemas iPhone lidz šim bridi. Broadcom Inc. $117 miljardu mėginajums nopirkt Qualcomm tika apturéts ar Trump administracijas palidzibu.

Visos šajas pavertienos Molenkopfs nekad nav mainijis savu raksturu. Viņs ir palicis nepretenciozs inženieris, koncentrėjot savus komentarus uz konkrétu tehnologiju nopelniem un atturoties no agresiviem solijumiem vai hipes, saskaņá ar cilvėkiem, kas viņu pazist. Šie paši atributi náks priekšá kad viņs vadis mekléjumus péc šobrid visgrutáká darba korporatívajá Ameriká: pagriezt Boeing apkart.

Iespėjamie kandidati

Sekojošá ir saraksts ar iespejamajiem kandidatiem, saskaņá ar analitiku ziņojumiem un diskusijam ar cilvėkiem tuvu sarunam. Meklésanas process paliek škidrs un nav parádijies favoritu várds:

  • Vess Bušs, 63 – bijusais Northrop Grumman Corp. izpilddirektors. “Kads ar super-augstu integritati, lielisku reputaciju, kads kas butu labi uztverts Vašingtoná un regulatoriem,” sacija Ken Herberts, RBC Capital Markets analitiks.
  • Lerijs Kalps, 61 – izpilddirektors, kurš palidzéja atdzivinát General Electric Co. Kalpa nodarbinátiba ligums ar GE turpinás vismaz lidz 2024. gada 17. augustam, saskaņá ar kompanijas proxy failu. Taja laika viņs butu tiesigs vest vienreizéju akciju balvu kas šodienas cenás verta vairák neká $300 miljoni. Un daži Boeing darbinieki varétu skatities neapmierinoti uz ceturtá izpilddirektoru ar GE pieredzi.
  • Deivs Gitlins, 54 – Boeing direktors un Carrier Global Corp. izpilddirektors, kurš ari publiski izslédzis sevi no Boeing vadibas konkursa. “Viņs atbilst daudziem kritérijiem: jauns, enerģisks, aviácijas cilvéks cauri un cauri,” sacija Herberts.
  • Stefánija Pope, 51 – nesen iecelta Boeing COO un komerciálo lidmašinu nodaļas vaditaja. Pope ir labi savienota ar klientiem un Volstrítá un ceļá uz izpilddirektora amatu, saskaņá ar Herbertu, kurš viņu pazist vairák neká desmit gadus. Pope ari ir salidzinoši jauna Boeing augstakajos rindos. Kalhouna entuziastiska atbalsta Pope ka nákama izpilddirektora laiká nesená peļna zvaná pársteidza dažus investorus.
  • Pets Šanahans, 61 – pazist Boeing ka bijusais klients, piegadatajs un inženierijas vaditajs ar tris desmitgadu pieredzi. Ka Spirit AeroSystems Holdings Inc. izpilddirektors viņs ir sarunás par Boeing lielaka piegadataja pardosanu atpakal tás bijusajam korporatívajam ipašniekam. Boeing Šanahans bija vislabak pazistams par to ka ieviesa 787 Dreamliner pec neveiksmiga sakuma.
  • Grégs Smits, 57 – American Airlines Group Inc. priekssedetajs kurš agrak stradaja no rupnicas grida lidz finansu direktora lomai Boeing. Viņs ir labi novértets gan investoriem gan klientiem. Viņs speleja instrumentalu lomu saglabajot Boeing laika pandémijas laika atverot kredita tirgus ar $25 miljardu parada piedavajumu.