BlackRock ziņo par pirmajiem aizplūdumiem, jo Bitcoin ETF sarūk par 20% kopš marta

BlackRock ziņo par pirmajiem aizplūdumiem, jo Bitcoin ETF sarūk par 20% kopš marta

ASV biržā tirgotie Bitcoin fondi piedzīvo izplūdi

Desmit ASV biržā tirgotie Bitcoin fondi piedzīvojuši izplūdi. Trešdien no katras fonda tika reģistrēti izplūdi, kas ir lielākie zaudējumi kopš tirdzniecības sākuma janvārī, kad no fondiem izplūda 563,7 miljoni dolāru, saskaņā ar CoinGlass datiem. Jaunākie dati turpina gandrīz divu mēnešu lejupslīdi. Pēdējo četru nedēļu laikā fondi ir piedzīvojuši aptuveni 6 miljardu dolāru zaudējumus, kas ir aptuveni 20% no pārvaldītajiem aktīviem.

IBIT fonda izplūdes

Veiksmīgākais fonds, IBIT, ar 17,24 miljardu dolāru pārvaldītajiem aktīviem, pirmo reizi piedzīvoja izplūdi, likvidējot 36,9 miljonu dolāru vērtas akcijas. Fonda ieplūdes ir izsīkušas kopš 24. aprīļa. Tikmēr divi lielākie fondi FBTC un GBTC piedzīvoja attiecīgi 191,1 miljonu un 167,4 miljonu dolāru zaudējumus.

Bitcoin vērtības samazināšanās

Fondu samazināšanās vienkāršais skaidrojums ir pamatā esošā aktīva vērtības samazināšanās. Bitcoin vērtība no gada sākuma līdz visu laiku augstākajam līmenim martā pieauga par 65%, sasniedzot 73 000 dolāru, saskaņā ar CoinGecko datiem. Kopš tā laika tā ir kritusies gandrīz par 20%, tagad tirgojoties ap 59 000 dolāru. Šis laika posms sakrīt ar laiku, kad sākās izplūdes.

Bitcoin cenas korekciju ir izraisījuši daudzi faktori. Pēc 19. aprīļa dalīšanas “nopirkt baumu, pārdot ziņu” investori ir īsinājuši Bitcoin, un kalnrači ir pārdevis liekos krājumus, lai kompensētu pieaugošās ražošanas izmaksas.

Turklāt Federālā rezervju sistēmas piesardzīgā fiskālā politika ir radījusi papildu lejupslīdes spiedienu, saglabājot procentu likmes 23 gadu augstumā pēc diviem vilšanos sagādājošiem inflācijas datiem. 31. martā inflācija bija 3,48%, saskaņā ar patēriņa cenu indeksu, salīdzinot ar 3,2% februārī.

ETF agrīnajos posmos

Papildus nedaudz sarežģītajiem tirgus apstākļiem riska aktīviem kā Bitcoin, ETF analītiķis Eriks Balčunas norādīja, ka nesenie izplūdes ir diezgan tipiskas ETF agrīnajos posmos.

“Es to nesauktu par asinsizliešanu izplūdēm. Šis ir diezgan smags korekcijas periods, bez šaubām, bet aktīvi un plūsmas zigzagveidā pieaugs gada gaitā,” viņš teica.

Balčunas arī norādīja, ka nesenie Bitcoin kritumi kalpos kā atgādinājums ETF ieguldītājiem, ka pamataktīvs ir nestabils un nav ekvivalents vērtības uzglabāšanas līdzeklis kā zelts.

Fondu nākotnes izaugsmes jautājumi

Lai gan sākotnējais ETF trakums varētu būt neizbēgams, pirmie ilgstošie fondu kavējumi rada lielākus eksistenciālus jautājumus par to, kā fondi turpinās augt. Piemēram, emitentiem pašlaik nav pieejas lielajiem reģistrēto investīciju padomdevēju un brokeru tirgotāju platformu klientiem. Turklāt, lai gan biržas janvārī iesniedza 19b-4s Vērtspapīru un biržu komisijai, lai ļautu tirgot saistītus ETF opcijas, progress nav bijis.

ETF pieejamība Bitcoin ieguldītajiem

Balčunas uzskata, ka pat ja ETF nodrošina vieglu piekļuvi Bitcoin, tas nevar būt pilns stāsts: daudziem galvenajiem ieguldītajiem joprojām ir nepieciešams cits iemesls, lai ieguldītu tokenos.

“Tas ir gandrīz tāpat kā jūsu grupas mūzikas ievietošana Spotify. Tā vietā, lai pārdotu vinila ierakstus, jums acīmredzami būs lielāka potenciālā auditorija,” viņš teica. “Bet galvenais pārdošanas punkts ir jūsu mūzika.”