BlackRock vadīja 47 miljonu dolāru investīciju raundu Securitize: “Vēl viens solis mūsu digitālo aktīvu stratēģijas attīstībā”

BlackRock vadīja 47 miljonu dolāru investīciju raundu Securitize: "Vēl viens solis mūsu digitālo aktīvu stratēģijas attīstībā"

Kriptovalūtu tirgus atveseļošanās

Pēc kriptovalūtu tirgus straujā sabrukuma, tradicionālās finanšu kompānijas ir sākušas ilgi gaidīto ienākšanu blokķēdes sektorā, un ieguldījumu milzis ir izvirzījies priekšgalā.

Lerijs Finks vadītā kompānija, kas pārvalda vairāk nekā 10 triljonus dolāru, uzsāka jaunāko trakumu, veiksmīgi pieteicoties uz Bitcoin ETF izlaišanu, un martā palaida savu pirmo tokenizēto fondu, BUIDL, kas ļauj ieguldītājiem kriptovalūtu ekosistēmās pelnīt dividendes no Trezora fonda, saglabājot aktīvus blokķēdē.

Trešdien kompānija vadīja 47 miljonu dolāru stratēģisko ieguldījumu Securitize, savam partnerim BUIDL projektā, padziļinot uzņēmuma apņemšanos kriptovalūtu jomā. Citi ieguldītāji šajā raundā ietver ieguldījumu firmu Hamilton Lane, finanšu tehnoloģiju uzņēmumu Tradeweb Markets un aktīvu pārvaldnieku ParaFi Capital. Kā daļu no ieguldījuma, kompānijas globālais stratēģisko ekosistēmu partnerattiecību vadītājs Džozefs Čaloms pievienosies Securitize valdes locekļiem.

“Mēs uzskatām, ka tokenizācija var izraisīt nozīmīgu pārveidošanu kapitāla tirgus infrastruktūrā,” Čaloms teica paziņojumā. “Mūsu ieguldījums Securitize ir vēl viens solis mūsu digitālo aktīvu stratēģijas attīstībā.”

Securitize līdzdibinātājs un izpilddirektors Karloss Domingo intervijā norādīja, ka ieguldījums atspoguļo tokenizācijas izaugsmi, kas ātri kļuvusi par vienu no karstākajiem sektoriem kriptovalūtu jomā. “Spēt kļūt par pakalpojumu sniedzēju kompānijai ir bijis liels ceļojums mazai kompānijai kā mums,” viņš teica. “[Kompānijas līdzdalība] signalizē tirgum, ka tas nav vienreizējs projekts, ko mēs darām, bet mērķis ir ilgtermiņa stratēģiska attiecība.”

Tokenizētā nākotne

Tā saukto “reālo aktīvu” tokenizēšana – piemēram, naudas tirgus fondi, publiskie krājumi un fiat valūtas – nozīmē to ievietošanu blokķēdē, piemēram, Ethereum, un ļauj ieguldītājiem tos pirkt un pārdot bez atgriešanās fiat valūtā. Tas ir izrādījies populārs DeFi lietojumprogrammām, piemēram, aizdevumu platformām, kur ieguldītāji nevēlas pastāvīgi pāriet no kriptovalūtām un atpakaļ, bet joprojām turēt stabiliem, dolāra ekvivalentiem aktīviem vai gūt salīdzinoši drošus ienesīgumus.

Kamēr ASV regulatori un likumdevēji joprojām nevar vienoties par to, kā uzraudzīt dažus no šiem produktiem, ieskaitot fiat valūtas stabilas monētas, tokenizētie vērtspapīri pārstāv drošāku likmi stabilajiem uzņēmumiem. Un atbilstoši savam nosaukumam Securitize – dibināts 2017. gadā ar Domingo un Džeimiju Finnu – strādā ar uzņēmumiem, lai izdotu esošos vērtspapīrus digitālo žetonu formā blokķēdē.

Domingo norādīja, ka Securitize pieeja ar prioritāti atbilstībai ir palīdzējusi tam iegūt dažu finanšu pasaules lielāko uzņēmumu biznesu. Kopā ar kompānijas BUIDL fondu, kas tagad lepojas ar 375 miljonu dolāru ieguldījumiem, Securitize ir izdevis tokenizētus privātos kredītfondus ar Hamilton Lane un KKR. 2022. gadā Securitize arī palaida alternatīvu tirdzniecības sistēmu, regulēta veida biržu, kas ļauj ieguldītājiem pirkt un pārdot dažādus vērtspapīrus.

Ar jauno ieguldījumu Domingo cer paplašināt esošo licenču nosacījumus, kā arī izpētīt jaunu blokķēžu žetonu izlaišanu. Lai gan Securitize tur brokeru-tirgotāja licenci ar pašregulatīvo aģentūru FINRA, Vērtspapīru un biržu komisija 2021. gadā izveidoja jaunu veidu licenci – speciālais nolūka brokeru-tirgotāja licence – kas ļautu uzņēmumiem glabāt digitālo aktīvu vērtspapīrus.

Domingo teica, ka Securitize izpēta speciālais nolūka brokeru-tirgotāja licenci, lai gan uzņēmums nav ieinteresēts piedāvāt glabāšanas pakalpojumus, bet gan strādā ar pakalpojumu sniedzējiem. Viņš piebilda, ka atšķirībā no citiem uzņēmumiem Securitize plāno strādāt tikai ar produktiem, kas jau ir atzīti par vērtspapīriem.

‘Atver demokratizēšanu’

Kaut arī kompānijas BUIDL paziņojums radīja sajūsmu par to, ka TradFi milzis dubulto savas likmes uz kripto, tā produkts joprojām ir galvenokārt vērsts uz kripto natīvajiem ieguldītajiem. Dažas ASV piedāvātajos fiat valūtas stabilajos monētas nepiedāvā ienesīgumu, lai izvairītos no regulatora uzmanības kā iespējamie nereģistrētie vērtspapīri.

Domingo teica, ka viņš redz divus iespējamus tokenizēto aktīvu pielietojuma gadījumus. Pirmais, piemēram BUIDL, nes t.s. Web2 produktus Web3 ieguldītajiem. Bet otrs – Web3 produktu nesana Web2 ieguldītajiem – var izrasties milzīgs.

Klasiskie privato kredito fondi nes efektivitati tradicionalo infrastrukturo dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargumu dargum