Biznesa ceļojumi izdzīvo Zoom laikmetā, jo vadītāji atkal sāk lidojumus

Biznesa ceļojumi izdzīvo Zoom laikmetā, jo vadītāji atkal sāk lidojumus

Uzņēmuma izdevumiem paredzētie darījumu braucieni joprojām ir pievilcīgi

Izrādās, ka darījumu braucieni uzņēmuma rēķina ir mūžīgi pievilcīgi. Darījumu ceļojumi var radīt priekšstatu par grezniem pirmās klases biļetēm uz lielajām pilsētām vai uzturēšanos viesnīcā mazā pilsētiņā apmēram 20 minūšu attālumā no lidostas. Jebkurā gadījumā šķiet, ka pandēmija nav iznīcinājusi korporatīvo ceļošanas kāri.

Darījumu braucienu apturēšana

Darījumu braucienu apturēšana sākās, kad pasauli skāra COVID-19, jo tika ieviesti bloķēšanas un starptautisko ceļojumu ierobežojumi. Video konferenču uzņēmums Zoom piedzīvoja strauju pieaugumu, kamēr lidmašīnas stāvēja uz vietas, jo šis uzņēmums no 10 miljoniem ikdienas sanāksmju dalībniekiem 2019. gada decembrī pieauga līdz 300 miljoniem dažus mēnešus vēlāk 2020. gada aprīlī.

Darījumu ceļošanas lēnā atgriešanās

Kad bloķēšana tika atcelta, daži steidzās atkal doties atvaļinājumos (pieaugums bija tik straujš, ka tika radīts termins “aizvainojuma ceļošana”), bet korporatīvā ceļošana bija lēna, lai paceltu kājas no zemes. Tās lēnā atgriešanās lika dažiem apšaubīt, vai darījumu braucieni ir nonākuši ēras beigās. Varbūt Zoom un attālinātais darbs nozīmēja, ka vairs nav nepieciešams iziet no mājas, nemaz nerunājot par valsts atstāšanu, lai patiešām sazinātos ar citiem.

“Uzņēmumi neatbalstīs nevajadzīgus ceļojumus, ja ierosinātais darbs var tikt veikts virtuāli,” sacīja Korn Ferry globālo labumu un mobilitātes operāciju viceprezidents Braiens Blūms 2021. gadā.

Un, lai gan vadītāji meklēja iespējas samazināt izmaksas, atceļojot ceļojumus, arī darbinieki nevēlējās riskēt ar savu veselību. 2021. gadā tikai ceturtdaļa vecumā virs 55 gadiem jutās ērti ceļojot darba vajadzībām pat pēc vakcinācijas, saskaņā ar IBM aptauju, kurā piedalījās 15 000 globālo dalībnieku.

Korporatīvās pieprasījuma atdzimšana

Tomēr gadiem vēlāk šķiet, ka korporatīvais pieprasījums nav miris, tas tikai nedaudz iemidzis. Un to apstiprināja arī aviokompānijas. Alaska Air ziņoja par atgriešanos pie pandēmijas līmeņa darījumu ceļojumiem, jo korporatīvo kontu pārdošana pirmajā ceturksnī pieauga par 22%. Delta un United katrs ziņoja par 14% ieņēmumu pieaugumu pirmajā ceturksnī, un United izpilddirektors norādīja, ka uzņēmums šogad reģistrējis deviņas no desmit lielākajiem korporatīvo rezervējumu dienām savā vēsturē. Tas notika pēc atgūšanās 2023. gadā, kad gaisa satiksme pieauga līdz 94% no 2019. gada līmeņa, saskaņā ar Starptautisko Gaisa transporta asociāciju.

Protams, tas nenozīmē, ka darījumu ceļošana joprojām nepiedzīvo augšanas sāpes. 2023. gada ziņojumā no Deloitte tika konstatēts, ka, lai gan notiek atveseļošanās, tendence “iespējams saskaras ar ierobežotu uz augšu” daļēji sakarā ar lidojumu izmaksām un ilgtspējas prasībām.

Korporatīvās ceļošanas atgriešanās

Tomēr korporatīvās ceļošanas atgriešanās notiek fona kampaņas laikā, lai atgrieztos pie pandēmijas laika darba veidiem, jo lielie vārdi tehnoloģiju un finanšu jomā mudina uz pilnīgu klātienes nedēļu. Viens no galvenajiem argumentiem tiem, kas ierosināja atgriezties biroja darbā, bija tas, ka tas veicinātu labāku savienojumu veidošanu – līdzīgs arguments, kas parasti tiek izmantots, runājot par klātienes tikšanu ar klientiem.

Šķiet, ka šis domu veids pamazām iegūst popularitāti, jo 2023. gada pētījumā no Global Business Travel Association tika prognozēts, ka izdevumi par darījumu ceļojumiem šogad pārsniegs pandēmijas priekšlaicīgos līmeņus – 1,4 triljonu dolāru – un līdz 2027. gadam pieaugs līdz gandrīz 1,8 triljonu dolāru. Pēc Omikrona un citiem uzliesmojumiem globālais darījumu ceļojums sāka atkal atrast savu pamatu 2022. gadā, saskaņā ar tirdzniecības grupu.

“Gaidamie pretvēji, kas tika prognozēti ietekmēt globālajai darījumu ceļošanai pagājušajam gadam nepiepildījies un tas ir labas ziņas,” sacīja Global Business Travel Associate izpilddirektore Suzanna Neufanga paziņojumam pagājušajam gadam. “Jaunais prognozes tagad norada uz paacceleretu atgriešanos pie pandēmijas izdevumu līmeņiem ātruma nekavējoši kaa arī uz augstuma priekša nakošajos gados.”

Kamēr turpinoties recesijai un vadītajiem turpinot slavēt klätienes darba priekšrocibas, uzņemuma karte saka atkausēties. Šķiet, ka vartu vai gaisa varti saka atkal atvèrties.