Bitkoina vērtība kritās zem 57 000 dolāru ASV Federālās rezervju sistēmas sanāksmes dienā.

Bitkoina vērtība kritās zem 57 000 dolāru ASV Federālās rezervju sistēmas sanāksmes dienā.

Bitcoina cenu svārstības

Bitcoin šķiet, ka ir uz pretēju trajektoriju, nekā daudzi ieguldītāji paredzēja pēc tīkla dalīšanas 19. aprīlī. Kritums par 11% pēdējā dienā, tirgojoties par $56,889 trešdienas pēcpusdienā, saskaņā ar CoinGecko datiem, kriptovalūta tika tirgota ap $64,000 dalīšanas datumā. Cena ir samazinājusies par 20% kopš vidus marta, kad tā sasniedza visu laiku augstāko punktu $73,000.

Bitcoin nākotnes prognozes

Ar dalīšanu aiz muguras un biržas tirgotu fondu plūsmas izsīkumu, “Tas liek Bitcoin vērotājiem koncentrēties uz makroekonomiku, un situācija ir vismaz miglaina,” sacīja Endrjū Bēhers, CoinDesk Indeksu produktu vadītājs.

Pēdējais inflācijas līmenis, uz 31. martu, ir 3.48%, saskaņā ar Patēriņa cenu indeksu, kas ir pieaudzis no 3.2% februārī. Tas ir samazinājis cerības, ka Federālā rezerve, sanāksme 1. maijā, varētu samazināt procentu likmes. “Tas rada izaicinājumu riska aktīviem kopumā, un Bitcoin un kripto parasti seko līdzi,” teica Deivids Lavants, FalconX pētniecības vadītājs.

Biržas tirgotu fondu plūsmas sāka palēnināties, kad ASV inflācija bija augstāka nekā gaidīts otro mēnesi pēc kārtas. Kopš 18. marta ETF ir pieredzējuši aizplūšanu 58% no visām tirdzniecības dienām, saskaņā ar 10x Research, ar $580 miljonu aizplūšanu kopš dalīšanas.

Pagājušajā nedēļā BlackRock uzvarošais produkts IBIT piedzīvoja nulles ienākšanu pirmo reizi, saskaņā ar CoinGlass datiem, beidzot tā 71 dienu ilgo jaunu ieguldījumu sēriju. Fonds kopš tā laika nav ziņojis par ienākumiem. Arī pagājušajā ceturtdienā Fidelity FBTC, pašreizējais otrās vietas ieguvējs ETF sacensībās, ziņoja par savu pirmo aizplūšanu, kas arī turpinās kopš tā laika, kopumā veidojot $67.6 miljonus.

Vidējais ETF pircējs var būt “zem ūdens”, sacīja Markus Tielen, 10x Research izpilddirektors. Viņš lēš kopējo ieejas cenu $57,300 turētājiem, tikai nedaudz zem pamataktīva vērtības. “Ar stagflācijas bažām mēs sagaidām vairāk pārdošanas tuvākajā nākotnē,” viņš piebilda.

Un atvasināto instrumentu tirgū likvidācijas Bitcoin un Ether nākotnes līgumos ir kopumā pārsniegušas $300 miljonus kopš otrdienas, kas arī rada spiedienu uz cenu samazināšanu, saskaņā ar CoinGlass datiem.

Likvidācijas var būt izraisītas ar “TradFi” tūristiem, kas spiež garos pozīcijas līdz dalīšanai, saka Tielen, kā arī Bitcoin kalnrači pārdod krājumus, lai aizsargātu savas operācijas, kas tiek prognozētas $53,000 līdz $55,000 reģionam.

Eksperti arī brīdinājuši par gaidījumiem, ka tūlītēja pēcdalīšanas rallijs varētu kompensēt šos makroekonomiskos apstākļus, norādot uz ilgtermiņa pieaugumu, kas prasa mēnešus, nevis nedēļas.

Piemēram, saskaņā ar CoinGecko datiem, divas nedēļas pēc iepriekšējās dalīšanas maijā 2020. gadā Bitcoin cena bija pieaugusi tikai par 1.5%, un palika nemainīga nākamos divus mēnešus. Bet mazāk nekā gadu no tā brīža cena bija pieaugusi par vairāk nekā 500%. Tāpat pēc jūlija 2016. gada dalīšanas nebija būtisku cenu kustību līdz trīs mēnešiem pēc notikuma, līdz tā sāka pakāpenisku pieaugumu, kas kulminēja ar 3,000% cenas pieaugumu līdz nākamajam gada beigam.

“Tirgus meklē nākamo īstermiņa nozares katalizatoru pēc dalīšanas un vietējo kripto ETF palaišanas Honkongā, kur daži spēlētāji varbūt ir uzstādījuši nedaudz pārāk augstas cerības,” sacīja Lavants.