Bitcoin sasniedz trīs nedēļu augstāko punktu, pateicoties mazinātajiem inflācijas datiem un pirmo ETF 13F iesniegšanai.

Bitcoin sasniedz trīs nedēļu augstāko punktu, pateicoties mazinātajiem inflācijas datiem un pirmo ETF 13F iesniegšanai.

Bitcoin cenas pieaugums

Bitcoin cena ir pieaugusi kopš trešdienas, svārstoties ap 66 000 ASV dolāriem – augstākais līmenis kopš 24. aprīļa – saskaņā ar CoinGecko datiem, reaģējot uz labākiem nekā gaidītiem inflācijas datiem. Jaunākais Patēriņa cenu indekss, ko trešdien publicēja Darba departamenta Birojs par darba statistiku, rāda, ka inflācija pieaugusi par 0,3%, sezonāli pielāgoti.

Analītiķu prognozes pārspētas

Šis rezultāts pārspēja analītiķu prognozes, ar ekonomistiem, ko aptaujāja Reuters, paredzot CPI pieaugumu par 0,4%, kas atbilst februārim un martam. CPI pieauga par 3,4% gadu no gada pēc tam, kad iepriekšējā mēnesī palielinājās par 3,5%.

Bitcoin cena un CPI

CPI pēdējos mēnešos ir bijis “vadītājs” Bitcoin cenu noteikšanā, teica Bitwise Asset Management prezidents Teddy Fusaro, piebilstot, ka tirgotāji šo skaitli vēro ciešāk nekā jebkuru citu ekonomisko rādītāju. Tas ir tāpēc, ka tirgus saprot, ka zemāks CPI palielina iespējas, ka Federālā rezerve atvieglos monetāro politiku. “Bitcoin ieguldītāji uzskata brīvāku monetāro politiku par pozitīvu,” piebilst Fusaro, jo tiek saprasts, ka sākotnējā kriptovalūta ir nestabila un augsta riska aktīvs.

Crypto cenu veidošanas faktori

CPI joprojām ir “visnozīmīgākais faktors kriptovalūtu cenu veidošanai”, stāsta FalconX pētījumu vadītājs David Lawant. 90 dienu korelācija starp Bitcoin un biržas tirgoto fondu, kas seko S&P 500 indeksam, sasniedza 0,26 – augstāko līmeni kopš 2023. gada novembra, viņš skaidro.

13F paziņojumi un Bitcoin ETF

Vēl viens tirgus spēks, kas veicina Bitcoin cenas pieaugumu, ir 13F paziņojumi par 10 ASV biržas tirgotajiem Bitcoin ETF, kas tika publicēti trešdien. 13F ir ceturkšņa ziņojums, ko iesniedz investīciju pārvaldnieki Amerikas Savienoto Valstu Vērtspapīru un biržu komisijai, kurā tiek atklāti ASV akciju īpašumi.

Ziņojumi rāda, ka līdz 31. martam ETF bija ieguldījušas 937 profesionālas firmas. Salīdzinot, tas ir 10 reizes vairāk nekā iegulda zelta ETF, saskaņā ar Bitwise analīzi. Profesionālie ieguldītāji līdz Q1 beigām bija ieguldījuši 11,06 miljardus ASV dolāru, kas veido 18,7% no kopējiem aktīviem pārvaldībā, saskaņā ar K33 Research analīzi.

“Kad tirgus redz, ka reāli, lieli un labi izveidoti institucionālie ieguldītāji sāk ieguldīt Bitcoin, tirgus interpretē šo kā labvēlīgu ciklu ar turpmākiem ieguldījumiem no citiem institūtiem,” skaidro Fusaro. Viņš šeit apraksta “skepsi” no tirgus komentētājiem par to, ka vairāk nekā 53 miljardu ASV dolāru ieplūde ir bijusi tikai mazumtirdzniecības interese. Viņa skatījumā pirmā 13F ziņošanas sezona “ir atspēkojusi šo teoriju”.

Liels Bitcoin izņemšanas darījums

Beidzot, arī nesenajai cenas kustībai ir nozīme vienam lielam Bitcoin izņemšanas darījumam vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru apmērā no centralizētās kriptovalūtu biržas agrajās trešdienas stundās. 16 021 žetonu saņēmējs paliek nezināms, ziņo CryptoQuant. CryptoQuant analītiķi norāda, ka tas varētu būt institucionāls spēlētājs.