Bijusī Yahoo izpilddirektore Marisa Meijere bija pirmā sieviete inženiere Google, tikai tāpēc, ka viņa mēģināja dzēst personāla atlases speciālista e-pastu, bet nejauši to atvēra.

Bijusī Yahoo izpilddirektore Marisa Meijere bija pirmā sieviete inženiere Google, tikai tāpēc, ka viņa mēģināja dzēst personāla atlases speciālista e-pastu, bet nejauši to atvēra.

Marisa Meijere un viņas ceļš uz panākumiem

Marisa Meijere ir vislabāk pazīstama ar savu darbu kā tehnoloģiju uzņēmuma vadītāja, bet pirms viņa sāka vadīt šo gigantu, viņa pievienojās maz zināmam start-up uzņēmumam.

Neizpētītā teritorija kā atslēga uz panākumiem

Kaut arī vēlāk viņa kļuva par 20. darbinieku un pirmo sievieti inženieri šajā uzņēmumā, kā beidzot datorzinātņu studijas Stanfordas universitātē tehnoloģiju burbuļa augstumā 1999. gadā, Meijerei bija 14 darba piedāvājumi no lielām kompānijām. Nezinot, kuru izvēlēties, Meijere izvērtēja visas labās izvēles, ko viņa bija veikusi līdz tam laikam, kas ietvēra Stanfordas izvēli, pāriešanu no medicīnas studijām un darbu Šveicē vasarā.

Analicējot, kas padarīja šīs izvēles par lieliskām, viņa ieraudzīja kopīgu tēmu: Meijere plauka nezināmajā.

“Es vienmēr darīju kaut ko, kam jutos nedaudz nepagatavojusies,” viņa teica intervijā.

Nejaušība, kas noveda pie Google

Beigu beigās tas bija nejaušs notikums, kas lika viņai apsvērt Google kā karjeras iespēju. Ar daudziem rekrutētāju e-pastiem savā iesūtnē, Meijere gribēja izdzēst vienu no tiem, bet nepareizas taustiņu kombinācijas dēļ to atvēra. Atverot Google rekrutētāja e-pastu, viņa atcerējās, ka viņas mentors, Stanfordas profesors Ēriks Robertss, bija teicis, ka viņai vajadzētu satikties ar dibinātājiem – Stanfordas doktorantūras studentiem Lerijs Peidžs un Sergejs Brins. Tā vietā, lai dzēstu e-pastu, Meijere lūdza interviju.

Neskatoties uz nejaušību, ar kuru viņa pieteicās uz darbu Google, Meijere bija gatava riskēt ar jauno start-up uzņēmumu, kas centās revolucionizēt meklēšanu, pat ja tolaik tajā strādāja mazāk nekā divdesmit darbinieku.

“Kad tu dari kaut ko, kam neesi gatava, tad tu sevi izaicini un aug,” viņa teica.

Izvēloties darbu, svarīgi ir cilvēki

Vēl viens svarīgs faktors, izvēloties darbu, bija cilvēki, ar kuriem viņa strādātu. Viens no Meijeres tuvākajiem draugiem strādāja Google, un viņa jau bija “ļoti iespaidota” par Peidžu un Brinu.

“Es vienmēr esmu sevi apkopojuši ar visgudrākajiem cilvēkiem, ko varu atrast,” Meijere teica. “Jo es domāju, ka kad tu esi apkopots ar gudriem cilvēkiem, viņi tevi izaicina un liek domāt par lietām, ko zini, smagāk un tikai pacelties uz citu līmeni.”

Visi šie faktori padarīja Meijeres izvēli vieglu. Meijere palika Google vairāk nekā desmit gadus līdz viņai tika piedāvāts vadīt citu uzņēmumu. Lai gan Meijere bieži tika kritizēta savas vadības laikā tur, viņa tomēr trīskāršoja uzņēmuma akciju cenu un vadīja to caur pārdošanu citam uzņēmumam 2017. gadā. Tagad Meijere vada AI start-up uzņēmumu “Sunshine”, kas 2020. gadā savāca 20 miljonus dolāru “lai vienkāršotu un mācītos no cilvēku digitālajiem adresgrāmatiem”.