Bijušais Starbucks izpilddirektors Hovards Šultss saka, ka ķēdei ir nepieciešams liels labojums pēc lielākā pārdošanas krituma gadiem: “Ir nepieciešama nožēla”.

Bijušais Starbucks izpilddirektors Hovards Šultss saka, ka ķēdei ir nepieciešams liels labojums pēc lielākā pārdošanas krituma gadiem: "Ir nepieciešama nožēla".

Bijusī kafejnīcu ķēdes vadītāja aicina uzņemties atbildību par neveiksmēm

Kādreizējais kafejnīcu ķēdes izpilddirektors Hovards Šulcs aicināja uzņēmumu atzīt savas kļūdas un uzlabot darbību pēc lielākā pārdošanas krituma gadiem.

“Jebkuram uzņēmumam, kurš ir piedzīvojis lielu neveiksmi, ir jāizrāda nožēla un jāatjauno koncentrēšanās un disciplīna uz pamatdarbību,” viņš rakstīja ziņojumā LinkedIn svētdien. “Atzīt neveiksmi bez mazākās attaisnošanās pazīmes.”

Akcijas kritās pēc tam, kad šomēnes pārdošana samazinājās pirmo reizi kopš Covid pandēmijas sākuma 2020. gadā. Šī kafejnīcu ķēde, kas cīnās, lai piesaistītu budžeta apzinīgus patērētājus, kamēr inflācija turpinās, teica, ka aukstie janvāra laikapstākļi, kas palēnināja apmeklējumu veikalos, un konflikts Tuvajos Austrumos ietekmēja ceturkšņa rezultātus.

Uzlabojumi mobilajā pasūtījumu un maksājumu platformā

Vecākiem vadītājiem ir jāizgudro mobilā pasūtījumu un maksājumu platforma, teica Šulcs. Ķēde ir meklējusi veidus, kā uzlabot savu sniegumu, piemēram, samazinot gaidīšanas laiku, apmierinot rīta pieprasījumu un piesaistot vairāk klientu lietot savu lietotni. Vasarā tiks ieviesta boba tējas līdzīga dzēriena.

“Izplatīšanas stratēģija ir jāpārskata un jāuzlabo ar kafijas inovācijām, kas iedvesmo partnerus un rada atšķirību tirgū, nostiprinot uzņēmuma augstas klases pozīciju,” viņš rakstīja. “Visu laiku koncentrējieties uz to, lai būtu pieredzes, nevis darījumu centrs.”

Kafejnīcu ķēde ir saskārusies ar papildu spiedienu Ķīnā, otrajā visvairāk apdzīvotajā valstī pasaulē. Vietējais konkurents Luckin Coffee Inc. kļuva par valsts dominējošo kafijas ķēdi pagājušajā gadā – pirmo reizi tas pārspēja šo ķēdi gada pārdošanā tur. Kamēr šī ķēde ziņoja par 4% samazinājumu vienādos veikalos pēdējā ceturksnī, Ķīnā tie samazinājās par 11%.

Šulcs, kurš atkāpās no sava trešā izpilddirektora amata 2023. gadā, joprojām ir piektais lielākais šīs ķēdes akcionārs un lielākais individuālais akcionārs. Viņš rakstīja, ka ir “pārliecināts”, ka uzņēmuma Ķīnas bizness atgūsies un kļūs par lielāko tirgu.

“Kafejnīcu ķēde atgūsies – par to esmu pārliecināts,” viņš teica. “Zīmols ir ārkārtīgi noturīgs, bet skaidrs, ka tas nav ierastais bizness.”