Bijušais Lululemon izpilddirektors: Gen Z paaudze vēlas ilgtspējīgi ražotus un kompostējamus produktus. Uzņēmumi, kas šodien pievērš uzmanību, rīt būs tirgus līderi.

Bijušais Lululemon izpilddirektors: Gen Z paaudze vēlas ilgtspējīgi ražotus un kompostējamus produktus. Uzņēmumi, kas šodien pievērš uzmanību, rīt būs tirgus līderi.

Patērētāju tendenču novērošana un ilgtspējīga ražošana

Manā karjerā vienmēr ir bijis svarīgi paredzēt patērētāju tendences, zinot, ka tās notiks ar mani vai bez manis. Vai tas būtu joga, ko popularizēja Lululemon, 1980. gadu aerobikas popularitāte vai skriešanas un tenisa snieguma virsotne, vadot Reebok, patērētāju maiņas mani fascinē, jo tās bieži vien tieši izriet no kultūras izmaiņām. Ilgtspējas un inovācijas prizmas caur šīs izmaiņas sniedz vērtīgas mācības, risinot šodienas steidzamos globālos izaicinājumus.

Grāmatas “Cradle to Cradle: Remaking the Way We Make Things” autori Viljams Makdonogs un Mihaels Braungarts izklāstīja dziļu ieskatu par ilgtspējīgu ražošanu. Viņi aicina uzskatīt visu par resursu kaut kam citam – citiem vārdiem sakot, bez atkritumiem. Dizainējot produktus no paša sākuma ar bioloģiski sadalāmiem vai mūžīgi pārstrādājamiem materiāliem, mēs ne tikai samazinām, bet potenciāli varam pilnībā izskaust atkritumus.

Kad es vadīju Lululemon, mēs pārvērtējām ražošanā izmestos auduma atlikumus, izmantojot tos galvas lentu dizainam. Diemžēl uzņēmumi bieži vien atsakās pat minimāli tērēt līdzekļus atkritumu – un izmaksu – samazināšanai, lai gan izmaiņas ilgtermiņā nesītu labumu gan viņu biznesam, gan klientiem.

Plaši pieņemta neērtība

Manā karjerā es nekad neesmu strādājis izolēti, bet vienmēr inovācijas radušās sadarbībā ar talantīgiem, atvērtiem indivīdiem, kuri uzskata pārmaiņas par iespēju, nevis kaut ko, no kā bēgt. Reebok komandā strādājot pie Pump apaviem, mēs radikāli pārdomājām, ko apavi var piedāvāt. Toreiz pieņemtā neērtība sporta apavos bija tāda, ka izmērs 7 apavi automātiski neder visiem izmēra 7 kājām. Pump apavi, kas paredzēti individuālai piemērotībai, atbalstam un aizsardzībai, risināja šo dilemmu.

Tieši tāpat kā neapmierinātība ar tradicionālajiem apaviem noveda pie Pump radīšanas, mūsdienu neapmierinātība ar vides degradāciju veicina pieprasījumu pēc ilgtspējīgākām praksēm. Gen Z, kas ir gan ļoti ietekmīga, gan dziļi apņēmusies ilgtspējai, vada šo cīņu.

Inovāciju un apdomīga produktu dizaina savienošana

Filozofija risināt to, kas iepriekš tika uzskatīts par “tikai tā ir”, var novest pie revolucionāriem sasniegumiem jebkurā jomā. Šodien tas ir būtiski ilgtspējīgu materiālu un ražošanas procesu attīstībā.

Pašreizējie sasniegumi biomateriālu jomā rada potenciālas alternatīvas tradicionālajiem naftas produktiem izgatavotajiem plastmasas materiāliem, kas var atbalstīt visu – no atkārtotas izmantošanas sistēmām līdz kompostēšanai un pārstrādei.

Resursu pārvaldība un produktu dizains

Dizaina domāšana no “beigu” perspektīvas ietver produktu dzīves cikla apgrieztu inženieriju, lai no paša sākuma samazinātu atkritumus. Šis pārvaldnieka prāta stils mudina mūs rīkoties kā resursu sargiem, nevis tikai patērētājiem.

Beigu-pirmajai vai cirkulārajai dizaina stratēģijai ir nepieciešama fundamentāla maiņa tajā, kā mēs uztveram un ražojam preces. Uzņēmumi var piedāvāt videi draudzīgus produktus un modelēt labāku veidu preču dizainam un ražošanai.

Aicinājums rīkoties mūsdienu ražošanai

Ceļš uz priekšu prasa radošumu, apņemšanos un globālu sadarbību visos sektoros, lai pārdomātu tradicionālās prakses un pieņemtu ilgtspējīgas alternatīvas. Mums ir jāsasniedz ne tikai ievērojama atkritumu samazināšana, bet arī pārveidošana tajos veidos, kā preces tiek ražotas, patērētas un pārstrukturizētas jaunos materiālos un produktos.

Ceļojums uz nulles-atkritumu ražošanu un cirkulāru dizainu nav tikai iespēja, bet nepieciešamība veiksmīgai nākotnei. Tie zīmoli un ražotāji, kas uzņemas šo izaicinājumu, būs tie, kas izvirzīsies konkurences priekšgalā.

Bobs Mīrs ir Better for All dibinātajloceklis. Iepriekš viņš bija Lululemon Athletica izpilddirektors, Syratech prezidents un izpilddirektors, kā arī Reebok International prezidents un izpilddirektors.

Viedokļi komentējumos ir tikai to autoru viedokļi un neatspoguļo obligati Fortune viedokli.