Bijušais Fatburger mātes uzņēmuma izpilddirektors apsūdzēts 47 miljonu dolāru nodokļu izvairīšanās shēmā.

Bijušais Fatburger mātes uzņēmuma izpilddirektors apsūdzēts 47 miljonu dolāru nodokļu izvairīšanās shēmā.

Bijušais Fat Brands vadītājs apsūdzēts nodokļu nemaksāšanā

Bijušais Fat Brands, kas pārvalda burgeru ķēdes Fatburger un Johnny Rockets, izpilddirektors ir apsūdzēts par vairāku gadu shēmu, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas.

Apsūdzības

ASV Tieslietu departaments apsūdz Endrū Vīderhornu par 47 miljonu dolāru aizņemšanos no akcionāriem, kas nekad netika atmaksāti un pēc tam tika ziņoti kā zaudējumi, lai izvairītos no miljonu dolāru nodokļu maksāšanas. Otrajā apsūdzībā viņš tika apsūdzēts arī par ieroča turēšanu noziedznieka īpašumā.

“Sākot no 2010. gada un turpinot līdz 2021. gada sākumam, Vīderhorns esot likis FAT un FOG darbiniekiem kompensēt viņam aptuveni 47 miljonus dolāru viņa personiskai lietošanai un labumam,” apgalvo Tieslietu departamenta amatpersonas. “Vīderhorns… un citi šos izmaksājumus kļūdaini kategorizēja kā ‘akcionāru aizdevumus’ un neziņoja par tiem kā par atskaitāmiem ienākumiem IRS, SEC un plašākai investīciju sabiedrībai, apsūdzētajā apgalvo.”

Vīderhorns joprojām ir Fat Brands kontrolējošais akcionārs.

“Šis apsūdzētais, bijušais publiski kotētas kompānijas izpilddirektors, tiek apsūdzēts ilgstošas shēmas izmantošanā, lai krāptu investorus un ASV Valsts kasi par miljoniem dolāru,” teica ASV prokurors Martins Estrada. “Vietā, lai rūpētos par akcionāriem, apsūdzētais esot izmantojis kompāniju kā savu personisko slazdu fondu, pārkāpjot federālos likumus.”

Apsūdzībā tika iekļauta arī Rebeka D. Heršingere, bijusī kompānijas finanšu direktore, un tās grāmatvedis. Apsūdzībās tika nosaukta arī Fat Brands.

Kompānija paziņojumā nosauca apsūdzības par “nepieredzētām, nepamatotām, nepamatotām un netaisnīgām”, piebilstot, ka “tās balstītas uz rīcību, kas beidzās pirms vairāk nekā trim gadiem un ignorē kompānijas sadarbību ar izmeklēšanu.”

Vīderhorns ir apsūdzēts par vienu mēģinājuma traucēt Iekšzemes ieņēmumu kodeksa administrēšanu, sešiem nodokļu izvairīšanās gadījumiem un vienu nepatiesu paziņojumu un būtisku faktu atstāšanu ārpus grāmatvežu paziņojumiem saistībā ar revīzijas un pārskatu veikšanu. Vīderhornam un Heršingerei tika izvirzītas arī četras elektronisko krāpšanu apsūdzības, divas nepatiesu paziņojumu un būtisku faktu atstāšanas ārpus apsūdzības un viena nepareizu finanšu pārskatu sertificēšanas apsūdzība.