Bijušais DFS regulators piesaista 5,1 miljonu dolāru kriptovalūtu fondam, ko atbalsta Vinklvosu dvīņi un Roberts Lešners

Bijušais DFS regulators piesaista 5,1 miljonu dolāru kriptovalūtu fondam, ko atbalsta Vinklvosu dvīņi un Roberts Lešners

Matthew Homer un viņa ceļojums kriptovalūtu pasaulē

Kriptovalūtu nozare ir pilna ar bijušiem regulatoriem, kas parasti strādā kā juridiskie padomdevēji lielākajos uzņēmumos vai kā politiskie lobisti. Retāk sastopams regulators, kas darbojas kā investors riska kapitāla fondā, vēl jo vairāk kā dibinātājs.

Matthew Homer, iepriekš bijis augsta līmeņa uzraugs kriptovalūtu jomā Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departamentā, ir izņēmums. Pēc aiziešanas no DFS 2021. gadā un darba riska kapitāla fondā Nyca Partners, Homer izveidoja savu kriptovalūtu fokusu riska kapitāla fondu Department of XYZ, kas tikko piesaistījis 5,1 miljonu dolāru.

Fondu atbalsta ierobežoti partneri, kas kalpo kā padomdevēji portfeļa uzņēmumiem, ieskaitot bijušos regulatorus no dažādām aģentūrām, kā arī nozares vadošos dalībniekus, piemēram, Compound Robertu Lešneru, Multicoin Kailu Samani un Vinklvosu dvīņus.

Intervijā Homer teica, ka XYZ neplāno vadīt finansējuma raundus, bet gan kalpot kā būtisks padomdevējs kapitāla tabulās jaunuzņēmumiem. “Skatoties uz riska kapitāla telpu, tas ir viens no iemesliem, kāpēc es izveidoju šo fondu,” viņš teica. “Nav neviena, kas tiešām pieder pie regulatīvā ceļa.”

“Mēs neesam jūsu lielākais čeks, bet mēs būsim jūsu regulatīvie draugi uz ātrā zvana,” piebilda Homer.

Homer sākums

Homer sāka savu karjeru kā regulators Federālajā noguldījumu apdrošināšanas korporācijā, neatkarīgajā aģentūrā, kas koncentrējas uz banku darbību, 2012. gadā, kad kriptovalūtas vēl nebija valdību redzeslokā. Viņš eksperimentēja ar Coinbase, kas tika izveidots tajā pašā gadā, bet zaudēja interesi par topošo tehnoloģiju pēc neveiksmīga darījuma.

Viņš strādāja politikas lomā uzņēmumā Quovo, kas tika iegādāts Plaid, pirms atgriezās uzraudzības lomā DFS 2019. gadā, uzņemoties vadību pētniecības un inovāciju nodaļai. Viņa uzdevumos ietilpa arī kriptovalūtas, lai gan viņš bija skeptisks par atgriešanos blokķēdes pasaulē. “Tas ir daļa no darba,” viņam atgādināja viņa priekšnieks. “Jums tas jāpilda.”

DFS ilgi ir bijusi priekšgalā kriptovalūtu regulēšanai, izveidojot BitLicense programmu 2015. gadā digitālo aktīvu uzņēmumiem. Līdz šim dienai aģentūra paliek vienīgā ASV štata vai federālajā līmenī ar visaptverošu uzraudzības režīmu, piesaistot uzņēmumus no Coinbase līdz PayPal pieteikties licencei. Lai gan kriptovalūtu nozare ir kritizējusi DFS par tās bieži vien smago apstiprināšanas procesu, blokķēdei simpātiski likumdevēji un uzņēmēji kopš tā laika ir uzskatījuši aģentūru par atbildīgas uzraudzības modeli.

Homer teica, ka viņa laiks DFS lika viņam saprast riskus citos finanšu nozares aspektos, ko uzrauga aģentūra, no banku darbības līdz apdrošināšanai, un kriptovalūtu potenciālu piedāvāt lielāku pārredzamību, ņemot vērā tās ķēdes un publisko raksturu. Viņš turpināja savu lomu pandēmijas sākuma dienās, kad DFS strādāja pie COVID ietekmes novērtējuma tajos regulētajos iestādēs. Viņš saprata, ka daudz tradicionālajiem iestādēm nav lielisku datu, bet vairāk digitāli dzimis kriptovalūtu uzņēmumi piedāvāja jaunu un solīgu infrastruktūras veidu.

Pēc DFS Homer pārgāja uz riska kapitāla jomu, sākot kā rezidents izpilddirektors Nyca Partners, Ņujorkas bāzētajam fintech VC fondam. Hans Morris, Nyca vadītājs partneris, teica, ka Homer palīdzēja Nyca pilnveidot savu stratēģiju ap regulējumu, neskatoties uz to, ka viņam nav investīciju pieredzes. Homer vēlējās pietuvoties kriptovalūtu investīcijai, kas Nyca nebija fokusēta uz to, un nolēma atstāt fondu un dibināt XYZ. Morris pievienojas kā LP Homer hipotēzes vadītajai pieejai un spējai piedāvāt regulatīvos padomus. “Ja es būtu uzņēmējs, es negribētu manu visu valdi tikt izveidotu tajadz veidz,” Morris teica.

No X līdz Z

Homer nolēma par pirmo fondu, kura izmērs būtu niecīgs salīdzinot ar megafondiem kaut vai a16z crypto vai Paradigm daļēji tajadz datus rada mazie fondi paaugstina lielos fondus, bet arī lai var “iegūt pieeju ļoti konkurētspējigas iespējas,” kaut ko viņš pauda. Citiem vardiem sakot, viņa mērķis bija lai lielie investori ieved XYZ kapitulu tabulaz kaut regulatīvu resursu dazadz tajadz padomdevaju pieredze aģenturaz no DFS līdz Vertybu un biržas komisijai.

Robert Leshner, aizdevumu protokola Compound dibinatajs un decentralizetas finanses liders teica ka viņs ievedis XYZ savas jaunas kompanijas Superstate Serijas A raundaz padomdevaja ieteikuma dazadz. “Es paletos uz vinju ka paliggenerala juridisko padomnieku,” Leshner teica. “Viņs bija diezgan liela dalja no musu domasanaz par dazadam niansam musu atbilstibas un juridiskajam problemam.”

Leshner nolama ari pievienoties XYZ ka investors. “Viņs ir viens no visvairak ietekmes fondiem par dolara izmeru ar ko esmu stradajis un esmu stradajis ar lielako dalju investoru kriptovalutas un Silicija ielejas.”

Kameras citi fondi medijas patereetaju aplikacijas un spekulativakus aktivus ka memekoini un pirms-laidiena layer-1 zimoli Homer teica ka XYZ galvenokart koncentresies uz finansu infrastrukturu stabilvalutam un DeFi platformam. Agrakie ieguldijumi ietver Mountain Protocol – atljautu stabila valutu ar pelekiem ienakumiem kas darbojas arpus ASV – ka ari Superstate kas tokenizes realas pasaules aktivus ka valsts obligacijas.

Homer nav optimistisks ka regulatīva situacija ASV driz uzlabosies bet viņs ir unikala pozicija lai palidzetu dibinatajiem naviget sareztos jautajumus starplaika. “Tu nekad nevari paredzet kur regulacija virzas,” Homer teica “bet ko tu vari darit ir palidzet dibinatajiem paredzet kur iespejams vai vismaz izvairities no patiesam fatalam kludam.”