Bijušais Coinbase dizaineris piesaista 5 miljonus dolāru kriptogrāfijas balsošanas pakalpojumam Agora

Bijušais Coinbase dizaineris piesaista 5 miljonus dolāru kriptogrāfijas balsošanas pakalpojumam Agora

Decentralizēto protokolu pārvaldīšana

Protokolu pārvaldīšana, balstoties uz žetonu turētāju balsojumiem, var būt sarežģīta. Sarunas bieži notiek izolētos kanālos, piemēram, Discord vai Telegram, un svarīgu lēmumu pieņemšanas process, piemēram, par krājumu sadalījumu vai pārvaldības noteikumiem, ir neefektīvs un sadrumstalots. “Tam ir bijusi šī haotiskuma reputācija,” teica Agora līdzdibinātājs Yitong Zhang.

Agora jaunais standarts pārvaldības rīkiem

Agora, kas tikko piesaistīja 5 miljonu dolāru sēklas finansējumu, ir daudzkēdes platforma, kas piedāvā jaunu pārvaldības rīku standartu, lai palīdzētu protokoliem organizēt savas balsošanas sistēmas. Uniswap, Optimism un Nouns ir daži no tās agrīnajiem klientiem. Zhang saka, ka Agora nozīmē “jūs varat gūt visas priekšrocības, turējot savu kapitālu tieši internetā bez haosa”.

Agora sēklas finansējuma raundu vadīja Haun Ventures, ar Coinbase Ventures, Seed Club Ventures un Consensys Ventures dalību starp citiem.

Zhang iepriekš bija dizainers Coinbase. Viņa līdzdibinātāji Charlie Feng un Kent Fenwick nāk no daudzmiljardu dolāru fintech Clearco, ko Feng līdzdibināja un kur Fenwick bija inženierijas izpilddirektors.

“Ar šo jauno finansējumu mēs varam patiešām dubultot mūsu tirgus ieviešanas centienus un ieguldīt mūsu produktā… Kapitāla pieplūdums ļaus mums tikt galā ar jauno pieprasījumu,” teica Zhang, piebilstot, ka Agora pēdējā ceturksnī ir piedzīvojusi ievērojamu pieprasījuma pieaugumu.

Ar jaunāko finansējumu Agora saka, ka turpinās “būvēt ilgtermiņam un dubultosies, lai visu mūsu programmatūru izlaistu kā MIT licencētas publiskas preces, kas veicina mūsu ekosistēmu”, teikts paziņojumā. Uzņēmuma atvērtā koda infrastruktūra ir arī nozīmējusi, ka dažādi izstrādātāji, pārvaldības rīku komandas un start-upi ir devuši ieguldījumu API izstrādē.

Agora uzskata, ka žetonu atbalstīta balsošana un kolektīvā pārvaldība ir interneta labākais veids, kā pāriet “no slēgtiem dārziem” – pārejot internetu no privātiem uzņēmumiem uz kopējiem protokoliem.

Lai gan Web2 laikmetā varētu būt apgūtas privātas lietotnes, kolektīvie protokoli ir to bērnībā. Kur statiski, tradicionāli protokoli kā HTTP prasa maz vai nav nepieciešama pārvaldība, kriptovalūtu protokoli ir pastāvīgi attīstošies ekosistēmas un prasa konsensu no sarežģīta interešu grupu klāsta. Kā rezultātā Zhang saka, ka protokoli var tikt uztverti kā “būtiski mazāk efektīvi” nekā kapitāla pārvaldītas lietotnes (privātie uzņēmumi).

Galvenais iemesls tam Agora skatījumā ir trūkst ieguldījumu rīku izstrādē.

“Tieši tāpēc mēs sākām Agora, lai padarītu MIT licencētas programmatūras izstrādi protokolu vadīšanai par mūsu pirmo un vienīgo prioritāti. Šī uzņēmuma rezultāts ir nenoteikts un darbs ir grūts, bet mēs uzskatām, ka mērķis un laiks ir pareizs,” teikts paziņojumā.