Bernie Sanders aicina Novo Nordisk samazināt zāļu cenas

Bernie Sanders aicina Novo Nordisk samazināt zāļu cenas

Bernijs Sanders aicina Dāniju samazināt zāļu cenas

ASV senators Bernijs Sanders aicināja Dāniju piespiest tās vērtīgāko uzņēmumu, Novo Nordisk A/S, samazināt zāļu cenas, vēstulē, ko iesniedza vienā no lielākajiem Ziemeļvalstu laikrakstiem.

Sanders aicina dāņus izdarīt spiedienu uz Novo

Sanders, kurš vadīja Senāta Veselības, izglītības, darba un pensiju komiteju, aicināja dāņus likt Novo “būtiski samazināt absurdi augstās cenas par Ozempic un Wegovy ASV un citās pasaules daļās,” saskaņā ar vēstuli, kas publicēta pirmdien.

Novo tieši aicināts samazināt cenas

Sanders arī tieši aicināja Novo samazināt savas cenas un lūdza zāļu ražotājam atbildēt uz virkni jautājumu par izmaksām un ražošanu. Uzņēmums pašlaik nespēj ražot pietiekami daudz savas Wegovy svara zaudēšanas ārstēšanas, lai apmierinātu pieprasījumu, un cilvēki arī krāj diabēta zāles Ozempic, kurās ir tas pats aktīvais komponents.

Sanders slavē Dānijas labklājības sistēmu

Sanders, kurš pirmdienas vēstulē rakstīja, ka viņš apbrīno Dānijas labklājības sistēmu, teica, ka Novo ASV par Ozempic iekasē aptuveni desmit reizes vairāk nekā Eiropas valstīs. “Palīdziet Amerikas tautai risināt aptaukošanās un diabēta epidēmiju, ar kuru mēs saskaramies,” sacīja senators.