Baltimoras bēdīgā tiltu matemātika: 350 miljonu dolāru apdrošināšanas izmaksa pret 1,9 miljardu dolāru atjaunošanas tāmi.

Baltimoras bēdīgā tiltu matemātika: 350 miljonu dolāru apdrošināšanas izmaksa pret 1,9 miljardu dolāru atjaunošanas tāmi.

Mēriļendas plāno atjaunot Francis Skota Kī tilta

Mēriļendas plāno atjaunot Francis Skota Kī tilta tikai četru gadu laikā ar paredzamo izmaksu starp 1,7 un 1,9 miljardiem dolāru, ceturtdien paziņoja štata transporta amatpersona.

Glābšanas darbi turpinās

Kā glābšanas darbi turpinās, iestādes arī trešdienas vakarā paziņoja, ka ir atradušas piektās personas līķi, kurš gāja bojā 26. marta sabrukumā.

Štats plāno uzbūvēt jaunu tiltu līdz 2028. gada rudenim, sacīja Deivids Brotens, Mēriļendas Transporta departamenta pārstāvis. Viņš teica, ka izmaksu aplēse ir sākotnēja un detalizētas inženiertehniskas specifikācijas vēl nav apstiprinātas.

Trešdienas vakarā iestādes paziņoja, ka ir atradušas piektās personas līķi, kurš bija pazudis pēc tiltu sabrukuma vairāk nekā pirms mēneša, slēdzot Baltimoras ostu, vienu no aizņemtākajām ostām valstī.

Seši ceļu darbu brigādes locekļi gāja bojā 26. martā, kad konteinerkuģis zaudēja jaudu un ietriecās vienā no tilta atbalsta kolonnām. Key Bridge Response Unified Command paziņoja, ka trešdien atrastais upuris tika identificēts kā Migels Anhels Luna Gonsales, 49 gadus vecs no Glen Burnie, Mēriļenda. Visi upuri bija Latīņamerikas imigranti, kuri uz Amerikas Savienotajām Valstīm bija ieradušies no Meksikas, Gvatemalas, Salvadoras un Hondurasa.

“Mēs turpinām lūgt par Migelu Anhelu Lunu Gonsalesu, viņa ģimeni un visiem tiem, kuri viņu mīl, atzīstot sāpes, ko viņi ir piedzīvojuši kopš Key Bridge sabrukuma,” ceturtdien paziņojumā sacīja gubernators Ves Mūrs. “Mēs lūdzam par mierinājumu, mēs lūdzam par dziedināšanu un mēs lūdzam par mieru zinot, ka viņu mīļais cilvēks beidzot ir atgriezies mājās.”

Glābšanas komandas trešdien atrada vienu no pazudušajiem būvdarbu transportlīdzekļiem un paziņoja Mēriļendas Valsts policijai, sacīja amatpersonas. Valsts policijas izmeklētāji un Mēriļendas Transporta departamenta policisti un FBI atbildēja uz notikuma vietu un atrada līķi iekš sarkanā kravas automašīnas. Valsts policijas zemūdens atgūšanas komanda un noziegumu ainas vienība arī palīdzēja.

Apdrošināšanas brokeris apstiprina izmaksu

Tikmēr tilta apdrošināšanas politikas brokeris ceturtdien apstiprināja, ka štatam Mēriļendai tiks izmaksāti 350 miljoni dolāru, kas paredzams būs pirmais no daudziem maksājumiem saistībā ar sabrukumu.

Chubb, kompānija, kas apdrošināja tiltu, gatavojas veikt 350 miljonu dolāru maksājumu, saskaņā ar WTW, brokeri. Daglass Menellijs, WTW pārstāvis, ceturtdien apstiprināja plānus par maksājumu, ko pirmo reizi ziņoja The Wall Street Journal. Chubb ceturtdien nekavējoties neatbildēja uz pieprasījumu sniegt komentāru.

Mēriļendas Transporta departaments ceturtdien paziņoja, ka štata finanšu ministrs iesniedza prasību par tilta sabrukuma dienu “pret mūsu 350 miljonu dolāru īpašuma politiku un paziņoja par mūsu 150 miljonu dolāru atbildības politiku pirmajam pakāpes pārvadātājam MDTA vārdā.”

“Mēs sagaidām pilnu īpašuma politikas izmaksu ļoti drīz,” aģentūra sacīja ziņojumā presei.

Dali konteinerkuģis ir stacionēts starp drupām kopš sabrukuma, bet komandas plāno pacelt un noņemt kuģi, ļaujot atsākt vairāk jūras satiksmi caur Baltimoras ostu. Amatpersonas sagaida to noņemt līdz 10. maijam, saskaņā ar Baltimoras ostas ziņojumu presei.

Glābšanas un demontēšanas komandas joprojām strādā diennakts režīmā, lai notīrītu drupas no sabrukuma vietas. Tagad viņi galvenokārt koncentrējas uz Dali atbrīvošanu no masīva tērauda spārna, kas sabruka uz kuģa priekšgala.

Tas ļaus kuģim pacelties un vadīt atpakaļ uz Baltimoras ostu. Tas arī ļaus lielai daļai jūras satiksmes atsākt darbību caur aizņemto Austrumu krasta ostu.

Ceturtdienas rītā komandas gatavojas kontrolētai demontēšanai, kas sadalīs lielāko atlikušo spārnu un nosūtīs to ūdenī. Tad masīvs hidrauliskais grabbers pacels rezultējošos tērauda gabalus uz baržām.

Hidrauliskais grabbers, ko amatpersonas ir nosaukušas par lielāko valstī, arī bija kustībā ceturtdienas rītā. Kustoties ļoti lēni, milzīgais ķetrs nolaidās Patapsko upes dzelmē un iznira ar tērauda staru savos statņos. Tas darbojās kopā ar Chesapeake 1000, vienu no lielākajiem celtniecības kraniem Austrumu krastmalas.