Baidu izpilddirektors, kurš izraisīja sašutumu par nepārtrauktu darba kultūru ar video, kas izsmēja darbinieku veselību un brīdināja pakļautos ievērot noteikumus, ir atkāpies.

Baidu izpilddirektors, kurš izraisīja sašutumu par nepārtrauktu darba kultūru ar video, kas izsmēja darbinieku veselību un brīdināja pakļautos ievērot noteikumus, ir atkāpies.

Mediju attiecību vadītājs atkāpjas pēc darba kultūras izsmejas

Baidu Inc. mediju attiecību vadītājs ir atkāpies pēc tam, kad publicēja virkni video, kurās viņš atbalstīja nepārtrauktu darbu un izsmēja darbinieku labklājību, atjaunojot dusmas par tehnoloģiju nozares nežēlīgo “996” kultūru.

Qu Jing atkāpjas pēc pretrunīgiem video

Qu Jing atkāpās ceturtdien, saskaņā ar cilvēkiem, kas ir informēti par situāciju, pēc tam, kad publicēja vismaz četrus video, kuros viņa runāja par to, ka viņas telefons ir ieslēgts nepārtraukti un brīdināja pakļautos darbiniekus ievērot noteikumus. “Es neesmu tava svešmāte,” viņa teica vienā no klipiem, ko viņa publicēja Douyin, Ķīnas TikTok versijā.

Izspiestie komentāri izraisīja plašu rezonansi sociālajos medijos Ķīnā, kur notiek diskusijas par prasībām, ko agrāk agresīvā tehnoloģiju nozare uzliek savam bieži jaunajam darbaspēkam. Prakse tika nosaukta par “996”, jo tā prasa darbiniekiem strādāt no plkst. 9:00 līdz 21:00 sešas dienas nedēļā, un tā nonāca uzmanības centrā pēc vairāku tehnoloģiju darbinieku neskaidro nāves gadījumu virsrakstiem.

Pekina brīdināja uzņēmumus par pārmērīgu darbu plašākas nozares represijas laikā, kas sākās 2020. gadā, lai gan prakse ir saglabājusies – īpaši tad, kad darba vietu skaits samazinājās ekonomiskās lejupslīdes laikā. Qu vēlāk atvainojās, sakot, ka tie bija viņas personiskie viedokļi, nevis Baidu viedokļi.

Baidu pārstāvis neatbildēja uz īsziņām, kas meklēja komentārus.

Lai gan Qu izraisīja daudzus sašutuma pilnus atbildes, daži komentētāji sociālajos medijos teica, ka viņa vienkārši runāja patiesību par nozari, kas tagad cīnās augt. Izpilddirektors līdz piektdienai bija izdzēsis savus video un viņas lapa tikai nesa viņas atvainošanos.