Baidena administrācija apgalvo, ka 100 000 “Sapņotāju” reģistrēsies “Obamacare” veselības aprūpes programmā.

Baidena administrācija apgalvo, ka 100 000 "Sapņotāju" reģistrēsies "Obamacare" veselības aprūpes programmā.

Imigranti varēs pieteikties veselības apdrošināšanai

Aptuveni 100 000 imigrantu, kurus kā bērnus ievestas ASV, tiek gaidīts, ka nākamgad pieteiksies veselības apdrošināšanai saskaņā ar jauno direktīvu, kuru piektdien izdeva Baidena administrācija.

Jaunā direktīva

Lēmums tika pieņemts ilgāk nekā solīts un nepilnībā atbilda demokrātu prezidenta Džo Baidena sākotnējam priekšlikumam ļaut šiem migrantiem pieteikties Medicaid, veselības apdrošināšanas programmā, kas nodrošina gandrīz bezmaksas segumu valsts nabadzīgākajiem cilvēkiem.

Taču tas ļaus tūkstošiem migrantu piekļūt izdevīgiem nodokļu atvieglojumiem, kad viņi pieteiksies segumam pēc tam, kad Affordable Care Act tirgus reģistrācija atvērsies 1. novembrī, tikai dažas dienas pirms prezidenta vēlēšanām.

Lai gan tas var palīdzēt Baidenam uzlabot savu pievilcību kritiskā brīdī starp latīņamerikāņiem, būtisku vēlētāju bloku, kas Baidenam ir nepieciešams, lai uzvarētu vēlēšanās, šis solis noteikti izraisīs vairāk kritikas starp konservatīvajiem par prezidenta robežu un migrantu politiku.

DACA dalībnieku iespējas

Šis lēmums atver tirgu jebkuram Deferred Action for Childhood Arrivals programmas dalībniekam, no kuriem daudzi ir latīņamerikāņi.

Xavjē Bekerā, valsts augstākais veselības amatpersona, ceturtdien teica, ka daudzi no šiem migrantiem ir atlikuši aprūpi, jo viņiem nav bijusi apdrošināšana.

“Viņi uzkrāj lielākas izmaksas un parādus, kad beidzot saņem aprūpi,” Bekerā teica žurnālistiem zvanā. “Padarot sapņotājus par piemērotiem reģistrēties segumam uzlabos viņu veselību un labklājību un stiprinās mūsu valsts un mūsu ekonomikas veselību un labklājību.”

Administrācijas rīcība maina “likumīgi klātesoša” definīciju, lai DACA dalībnieki varētu likumīgi reģistrēties tirgus apmaiņai.

DACA iniciatīvas sākums

Toreizējais prezidents Baraks Obama uzsāka DACA iniciatīvu, lai pasargātu no deportācijas imigrantus, kurus kā bērnus nelikumīgi ievestas ASV viņu vecāki un ļautu viņiem likumīgi strādāt valstī. Tomēr imigranti, ko arī dēvē par “sapņotājiem”, joprojām nebija tiesīgi uz valdības subsidētu veselības apdrošināšanas programmām, jo viņi neatbilda “likumīgas klātbūtnes” definīcijai ASV.

Administrācija nolēma nepaplašināt Medicaid piemērotību šiem migrantiem pēc tam, kad saņēma vairāk nekā 20 000 komentāru par priekšlikumu, ceturtdien teica augstākie amatpersonas. Šie amatpersonas atteicās izskaidrot, kāpēc noteikums, kas tika ierosināts pagājušajā aprīlī, tika tik ilgi pabeigts. Aizkave nozīmēja, ka migrantiem nebija iespējas reģistrēties tirgus segumam šogad.

Vairāk nekā 800 000 migrantu būs tiesīgi reģistrēties tirgus segumam, bet administrācija prognozē, ka patiesībā pieteiksies tikai 100 000, jo daži var iegūt segumu caur savu darba vietu vai citiem veidiem. Daži arī var nebūt spējīgi atļauties segumu caur tirgu.

Citas imigrantu klases, tostarp patvēruma meklētāji un cilvēki ar pagaidu aizsargāto statusu, jau ir tiesīgi iegādāties apdrošināšanu caur ACA tirgiem, Obamas 2010. gada veselības aprūpes likumu, ko bieži dēvē par “Obamacare”.