Bagātie Ziemeļvalstu iedzīvotāji bēg uz Cīrihi, lai izvairītos no augstajiem bagātības nodokļiem.

Bagātie Ziemeļvalstu iedzīvotāji bēg uz Cīrihi, lai izvairītos no augstajiem bagātības nodokļiem.

Zviedrijas lielākā banka pēc tirgus vērtības atver biroju Cīrihē

Zviedrijas lielākā banka pēc tirgus vērtības, SEB AB, atver biroju Cīrihē, lai apkalpotu bagātos Ziemeļvalstu reģiona emigrantus.

Pirmais Zviedrijas bankas birojs Šveicē

SEB ir pirmais Zviedrijas bankas birojs, kas izveidots Šveicē, un tas seko daudzu Norvēģijas konkurentu piemēram, kuri ir pulcējušies valstī, sekojot savu bagāto tautiešu pēdām, daudzi no kuriem ir pametuši savu dzimteni pēc izmaiņām bagātības nodokļos.

Kā pirmo soli SEB atvērs uzņēmumu, kas piedāvās nefinansiālus pakalpojumus ģimenes birojiem un uzņēmējdarbības ģimenēm, kas dzīvo Šveicē. Tas nozīmē, piemēram, palīdzēt klientiem atrast grāmatvedi vai advokātu vai izīrēt viņiem sapulču telpas un birojus, ceturtdien paziņoja Stokholmā bāzētais aizdevējs.

Pēc tam, kad tas saņems apstiprinājumu no Šveices regulatora, banka plāno izveidot pārstāvniecību, kas varēs veicināt finanšu pakalpojumus, ko sniedz SEB vienība Vācijā korporatīvajiem un institucionālajiem klientiem un tās Luksemburgas filiāle privātajiem bagātības pārvaldības un ģimenes biroju klientiem.

“Daudzas Ziemeļvalstu uzņēmējdarbības ģimenes dzīvo Šveicē un to skaits pēdējos gados ir pieaudzis,” sacīja Viljams Pauss, SEB Privātās bagātības pārvaldības un ģimenes biroja nodaļas vadītājs. “Tas atbilst mūsu stratēģijai, kas ir būt tuvu klientiem.”

Banka plāno atvērt pakalpojumu uzņēmumu šoruden ar diviem vai trim darbiniekiem. Šis modelis varētu tikt atkārtots arī citos tirgos nākotnē, viņš teica.

Norvēģijas lielākais aizdevējs DNB Bank ASA pagājušajā mēnesī paziņoja, ka plāno pieņemt darbā divus norvēģu valodā runājošus darbiniekus jaunajai pārstāvniecībai Cīrihē, koncentrējoties uz privāto banku pakalpojumiem. Investīciju banka Arctic Securities AS arī paplašina savu darbību lielākajā Šveices pilsētā, cerot uzlabot savu augsta ienesīguma parāda biznesu, un ABG Sundal Collier ir izveidojusi meitasuzņēmumu Lucernā, galvenokārt korporatīvo finanšu klientiem.