Augstākas aviobiļešu cenas neapspiež ceļojumu pieprasījumu, jo TUI samazina zaudējumus pirms saraksta pārcelšanas no Londonas uz Frankfurti.

Augstākas aviobiļešu cenas neapspiež ceļojumu pieprasījumu, jo TUI samazina zaudējumus pirms saraksta pārcelšanas no Londonas uz Frankfurti.

Uzņēmuma TUI ienākumi sasniedz rekordaugstu līmeni

TUI ir viens no Eiropas tūrisma nozares atskaites punktiem. Vācijas grupa ir lielākais tūrisma operators Eiropā, apkalpojot aptuveni 28 miljonus klientu ar saviem lidojumiem, kūrortiem, kruīziem un citiem pakalpojumiem. Un, ja ņem vērā tās ceturkšņa ienākumu paziņojumu, vasara izskatās gaiša.

TUI trešdien ziņoja par augstākajiem jebkad otrā ceturkšņa ieņēmumiem – 3,66 miljardiem eiro (3,96 miljardi ASV dolāru), kas ir par 16% vairāk nekā pirms gada. Ir svarīgi atzīmēt, ka spēcīgais pieprasījums pēc ceļojumiem un atvaļinājumiem ir palielinājis cenas, tomēr tas nav atturējis cilvēkus no izdevumiem.

Trīs mēnešu laikā līdz 31. martam Vācijas milzis uzņēma 2,8 miljonus viesu savos 400 viesnīcās un 16 kruīza kuģos, kas palīdzēja palielināt tā ienākumus.

Gaidāmajai svarīgajai vasaras sezonai TUI teica, ka rezervācijas sasniegušas aptuveni 60% no tā tirgiem un aviokompānijas kapacitātes, ko uzņēmums raksturo kā “solīgu”.

“Ceļošana ir ļoti populāra cilvēku vidū. Mēs redzam tendences, kas to nākotnē vēl vairāk stiprinās: pieredze kļūst svarīgāka nekā īpašums, un vidusšķira aug daudzviet pasaulē,” sacīja TUI izpilddirektors Sebastians Ebels.

Tomēr paliek daži izaicinājumi, piebilda Ebels, piemēram, Sarkanās jūras krīze, bet kruīzi un viesnīcas darbojas pilnībā jau kopš pagājušā gada, kas palīdzēja Hanoveres bāzētajam uzņēmumam samazināt pamatdarbības zaudējumus pirmajos trīs 2024. gada mēnešos līdz 189 miljoniem eiro (204,6 miljoni ASV dolāru) – uzlabojums par vairāk nekā 22%.

“Ziņojumā teikts, ka pat ja grupa joprojām ir zaudējumu stadijā, situācija ir ievērojami uzlabojusies,” trešdien norādīja Deutsche Bank analītiķis Andre Juillards.

TUI finanšu sniegums ir sezonisks, un ir pilnīgi normāli ziņot par zaudējumiem pirmajā pusgadā pirms vasaras sezonas sākuma. Pagājušajā gadā TUI pamatdarbības EBIT bija 977,2 miljoni eiro (1,06 miljardi ASV dolāru), un uzņēmums ir izdevis prognozi, ka tā 2024. gada pilngada rezultāts pārsniegs šo vismaz par 25%.

Uzplaukums pirms biržas maiņas

Šis ienākumu paziņojums ir pēdējais TUI pirms tā izstājas no Londonas Fondu biržas jūnijā, lai pārceltu savu primāro kotēšanu uz savu dzimteni pēc akcionāru pārliecinošas vairākuma balsojuma februārī.

“Galveno kotēšanu Frankfurtes biržā priekšrocības ir acīmredzamas: struktūras tiek vienkāršotas, likviditāte tiek centralizēta un uzlabota vienā tirdzniecības vietā, un vienkāršotā struktūra atbalsta ES prasības par mūsu aviokompāniju īpašumtiesībām un kontroli,” sacīja finanšu direktors Matiass Kieps, paziņojot par lēmumu mainīt kotēšanas bāzes.

TUI gājiens notiek laikā, kad virkne Londonas kotēto uzņēmumu ir izvēlējušies pārcelties uz citurieni Eiropā vai ASV – labākas pieejamības kapitālam un mazāk apgrūtinošiem atbilstības standartiem dēļ. Eiropas lielākais budžeta aviokompānija Ryanair atstāja LSE 2021. gadā – tās primārā kotēšana tagad ir Dublinas Euronext – kamēr Kembridžas bāzētais čipu uzņēmums Arm Holdings nolēma kotēties ASV pagājušajā gadā.

Vācijas uzņēmums ir paplašinājis savu piedāvājumu, lai piesaistītu vairāk ceļotgribētaju, kuri meklē lielāku pieejamību un elastību. Šogad TUI noslēdza līgumu ar Ryanair, lai piedāvātu Dublinas bāzes aviokompānijas lidojumus caur savu tīmekļa vietni.

“Mums labi virzamies uz priekšu ar to, ko vēlamies sasniegt šogad,” Ebels teica peļņas zvana laikā.

Tas ir spēcīgs stāvoklis, kad tuvojas karstais vasaras sezona.