Augstākais Ņujorkas regulators Adrienne Harris ir optimistisks par federālā stabila monētas darījumu, bet ne uz štata pilnvaru rēķina.

Augstākais Ņujorkas regulators Adrienne Harris ir optimistisks par federālā stabila monētas darījumu, bet ne uz štata pilnvaru rēķina.

Kamēr ASV Kongress turpina debatēt par kriptovalūtu regulējuma nākotni, viens štata regulators gaida, lai federālā valdība panāktu līmeni

Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departaments izveidoja visaptverošu sistēmu, lai uzraudzītu šo neparedzamo nozari jau 2015. gadā, un tagad tā vadītājs Adrienne Harris vēlas nodrošināt, ka departamenta pilnvaras paliek nemainīgas.

Adrienne Harris runā par kriptovalūtu regulējumu finanšu konferencē Ņujorkā

Harris teica, ka viņa ir aizstāvējusi likumdošanu Vašingtonā, īpaši ap stabilo monētu jeb stablecoin sektoru blokķēdē, bet viņa arī lobējusi likumus, lai saglabātu spēcīgu lomu štatiem kā Ņujorkai.

“Tas viss tiks izņemts, lai federālā valdība varētu sākt no jauna, kas radītu patiesu haosu nozarē, bet arī vienkārši atmetu gandrīz desmit gadus ilgu pieredzi un labu darbu, ko paveicis DFS,” sacīja Harris.

Kamēr DFS ir ieviesusi vadlīnijas un licencēšanu stabilajām monētām, tostarp apstiprinājumu pagājušajā decembrī uzņēmumam Paxos izdot savus produktus populārajā blokķēdē Solana, likumdevēji Vašingtonā ir kavējuši jaunu likumdošanas pieņemšanu.

Lai gan Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komiteja pagājušajā jūlijā virzīja likumprojektu uz priekšu, tas lielā mērā bija Republikāņu dalībnieku vadīts, ar ilgstoši strādātu vienošanos starp priekšsēdētāju Patriku Mchenriju (R-N.C.) un vadošo locekli Maksīnu Votersu (D-Calif.). Štatu uzraudzības aizsardzība joprojām ir šķelšanas jautājums starp abiem ietekmīgajiem likumdevējiem, ar Baltā nama ziņojumiem par spiedienu uz augstāku federālo regulatīvo līmeni.

Debates ir radījušas neparastas politiskas alianses, ar štatu regulatoriem kā Harris, kas aizstāv štatu tiesības uz regulējumu, un Demokrātu locekļiem no Ņujorkas delegācijas – tostarp kongresmeni Ričiju Torressu – kas atkāpjas no partijas vairākuma. Pēdējās nedēļās, kad Demokrāti un Republikāņi tuvojas vienošanai gan Pārstāvju palātā, gan Senātā, Harris ir aktīvi piedalījusies sarunās ar citiem Ņujorkas Demokrātu likumdevējiem, tostarp Senāta vairākuma līderi Čaku Šumeru.

“Mums ir divkārša regulatīvā sistēma, kur gan federālie regulatori, gan štatu regulatori spēlē lomu,” sacīja Harris ceturtdien. “Šajā gadījumā tas ir īpaši svarīgi, jo Ņujorka zina, kā to darīt ļoti, ļoti labi.”

Viņa piebilda, ka ir optimistiska par to, ka Demokrāti un Republikāņi panāks vienošanos pateicoties Šumera un citu likumdevēju darbam. “Es domāju, ka drīz redzēsim vienošanos,” sacīja Harris.

Kamēr DFS vadītajs Harris portfelis aptver ne tikai kriptovalūtas, bet arī citas nozares, piemēram, apdrošināšanu un banku darbību, kā pagājušajā martā, kad viņas departaments pārņēma bankrotējušo Signature Bank. Lai gan viņa ir brīdinājusi par riskiem, ko rada banku pakļaušana komerciālajam nekustamajam īpašumam, Harris teica, ka federālie un štatu regulatori cieši uzrauga šo sektoru. “Es jūtos labi par mūsu bankām,” viņa teica.

Tomēr viņa apgalvoja, ka Signature ilustrēja, kā mobilo banku darbība ir veicinājusi ātrus izņemšanas darījumus, ar 20% noguldījumu aizplūšanu no iestādes četrās stundas. “Mēs nekad iepriekš neesam redzējuši tamlīdzīgu,” piebilda Harris. “Ir pienācis laiks mums atjaunot mūsu domas par likviditāti un likviditātes regulējumu, jo tehnoloģija ir mainījusies kopš finanšu krīzes, kad pēdējo reizi tika paskatīti šie regulējumi.”