Augstākais Boeing vadītājs izsaka viedokli par kvalitātēm, kuras nākamajam izpilddirektoram vajadzētu būt, jo meklējumi jaunam vadītājam kļūst arvien sarežģītāki.

Augstākais Boeing vadītājs izsaka viedokli par kvalitātēm, kuras nākamajam izpilddirektoram vajadzētu būt, jo meklējumi jaunam vadītājam kļūst arvien sarežģītāki.

Boeing meklē jaunu izpilddirektoru

Boeing finanšu direktors Braiens Vests dalījās ar savu viedokli par to, kādas īpašības nākamajam izpilddirektoram vajadzētu ieviest, jo aviācijas gigants meklē aizstājēju pašreizējam izpilddirektoram Deividam Kalhūnam.

Ko sagaida no jaunā izpilddirektora?

JPMorgan analītiķi ceturtdien izplatīja piezīmi investoriem, kurā stāstīja par nesen notikušo tikšanos ar Vestu, kurš pievienojās kompānijai 2021. gada augustā. Viņam tika uzdots jautājums, kādas īpašības viņš personīgi uzskata, ka jaunajam izpilddirektoram vajadzētu būt. Lai gan viņš norādīja, ka izpilddirektora izvēle ir valdes kompetencē, viņš uzsvēra divas lietas.

“Pirmkārt, novērtējums un cieņa pret kompānijas vēsturi un kultūru, kā arī spēja iegūt mehāniķu un inženieru atbalstu, kuri projektē un ražo tās produktus,” teikts piezīmē. “Otrkārt, komfortabla sajūta ar operatīvajiem ritmiem.”

JPMorgan uzskata Vesta pausto novērtējumu par operācijām kā atspoguļojumu Boeing galvenajam mērķim tuvākajos gados: piegādāt klientiem savu lidmašīnu pasūtījumu portfeli.

CEO meklējumi turpinās

Vesta komentāri nāk laikā, kad meklējumi jaunam izpilddirektoram ir piedzīvojuši dažus pavērsienus. Martā Boeing paziņoja, ka Kalhūns atkāpsies 2024. gada beigās. Stefānija Pope tika iecelta par komerciālo lidmašīnu nodaļas vadītāju, aizstājot Stenu Dīlu.

Taču pēdējā laikā Deivids Gitlins, Carrier Global vadītājs un Boeing direktors kopš 2022. gada vidus, izstājās no sacensībām par augstāko amatu. Tikmēr tajā pašā dienā, kad Gitlins atteicās no kandidatūras, Kalhūns pauda stingru atbalstu galvenajai iekšējai kandidātei Popei. Tomēr avoti stāstīja, ka jaunais Boeing priekšsēdētājs Stīvens Molenkopfs un citi valdes locekļi ir ieinteresēti ārpusē esošajos kandidātos ar spēcīgu nozares pieredzi.

Pat Šanahans, Boeing piegādātāja un korpusa līgumslēdzēja Spirit AeroSystems izpilddirektors, ir parādījies kandidātu saraksta priekšgalā.

Tas notiek laikā, kad Boeing apsver iespēju iegādāties Spirit, lai iegūtu lielāku kontroli pār ražošanas procesu. Saskaņā ar JPMorgan piezīmi, Vests norādīja, ka Spirit veic labu progresu operāciju uzlabošanā savā Vičitas rūpnīcā.

Šogad Boeing pārtrauca nepilnīgu vai neatbilstošu korpusu pieņemšanu, kas varētu būt veicinājis kvalitātes problēmas, piemēram, tādas, kas noveda pie paneļa nokrišanas no Alaska Airlines reisa gaisa vidū.

Vests arī pastāstīja JPMorgan, ka ir laiks izlemt par darījuma finansēšanu, jo tas var aizņemt deviņus mēnešus līdz gadu, lai to noslēgtu, un uzņēmuma finanšu situācija var mainīties, ja naudas plūsma un 737 ražošana pieaugs gada otrajā pusē.