Audzēta sarkana gaļa kā pamats: Republikāņu gubernatoriem ir jauns kultūras kara upuris

Audzēta sarkana gaļa kā pamats: Republikāņu gubernatoriem ir jauns kultūras kara upuris

Kultūras karos ir jauns upuris

Kultūras karos ir jauns upuris, tikai šoreiz tas ir tiešām gaļīgs. Alabama kļuva par otro štatu, kas aizliedz laboratorijā audzētu gaļu pēc tam, kad Floridā to izdarīja jau šomēnes.

Valdības pārstāvju cīņa pret “elitāriem” mērķiem

Alabama un Floridas amatpersonas norādīja, ka aizliegums ir centieni cīnīties pret piekrastes vai globālo “elitāru” sazvērestību, lai liktu amerikāņiem ēst kaut ko nenormālu.

Laboratorijā audzēta gaļa ir jauna tehnoloģija, kas ņem dzīvnieku šūnas un tās audzē laboratorijā, lai iegūtu gaļu patēriņam. Tā joprojām ir gadu attālumā no komerciālas izmantošanas. Šomēnes Floridā kļuva par pirmo štatu, kas to aizliedza. Pagājušajā nedēļā Alabama sekoja līdzi, kad gubernatore Keja Aiva parakstīja likumu, kas aizliedz laboratorijā audzētu gaļu Kokvilnas štatā. Aiva neizteicās publiski par likumprojektu kopš tā stāšanās spēkā; viņas birojs neatbildēja uz komentāru pieprasījumu.

Kentuki, Rietumvirdžīnija un Tenesī arī apsver līdzīgus aizliegumus. Eiropā Itālija izdeva valsts mēroga aizliegumu laboratorijas gaļai, lai aizsargātu savu lauksaimniecības nozari.

DeSantis cīņa pret “globālo eliti”

Floridā gubernators Rons DeSantis (R.) izteica viedokli par plašu sazvērestību no laboratorijas gaļas atbalstītājiem pret tradicionālajiem lopkopības saimniecībām. Parakstot likumprojektu, DeSantis teica, ka viņš ir novērsis vēl vienas nevēlamas jaunlaiku tehnoloģijas ienākšanu. “Florida cīnās pret globālās elites plānu piespiest pasauli ēst gaļu, kas audzēta Petri traukā vai kukaiņus, lai sasniegtu viņu autoritāros mērķus,” teica DeSantis.

Aizliegums bija mēģinājums sadalīt vietējos lopkopjus un lauksaimniekus pret VC atbalstītiem start-up uzņēmumiem, kas cenšas traucēt viņu dzīvesveidu.

Pašlaik laboratorijas gaļa nav pieejama pārdošanai nekur ASV, lai gan Lauksaimniecības departaments ir apstiprinājis vismaz divus laboratorijas gaļas ražotājus pārdošanai. Abi uzņēmumi, kas atrodas Kalifornijā, ir kaut kāda veida avatari bažām par kultūras uzspiešanu no elitārām enklāvēm piekrastēs, kas ir dažu kultūras karu jautājumu politikas pamatā.

Lab grown meat un klimata pārmaiņas

Laboratorijas gaļas jautājums pieskaras vairākiem šiem karstajiem jautājumiem vienlaicīgi. Tā bieži tiek attīstīta, izmantojot cilmes šūnas, kas ir jutīgs temats dažiem konservatīviem grupējumiem, un tās attīstība tiek uzskatīta par iespējamu risinājumu klimata pārmaiņu risināšanai. DeSantis teica, ka laboratorijas gaļas atbalstītāji nepamatoti vaino lauksaimniekus.

Eksperti uzskata to par iespējamu risinājumu klimata pārmaiņu risināšanai, jo tas varētu samazināt vajadzību pēc plašiem lopkopības saimniecībām, kas ir lieli metāna emisiju avoti. Lauksaimniecības sektors veido 10% no ASV siltumnīcefekta gāzu emisijām, saskaņā ar EPA datiem. Vides bažas rodas no metāna gāzēm, ko izdala paši govis, ražošanas metodēm, ko izmanto lopbarības ražošanai, un lielajiem apmēriem mēslu, ko tie rada. Nozare ir piesaistījusi lielus investorus kā Bils Geitss un Ričards Brensons. Geitss pat ieteica, ka attīstītajām valstīm vajadzētu patērēt tikai “sintētisko liellopu gaļu”, jo govis radītās oglekļa emisijas bija pārāk lielas.

Citi eksperti gan saka, ka laboratorijas gaļas nozare vēl ir savos pirmsākumos un tāpēc ir pārāk agri izdarīt galīgus secinājumus par tās ietekmi uz klimata pārmaiņām. Daudzi no šiem jautājumiem tiks risināti tikai tad, kad pašreizējie start-up uzņēmumi pāries uz liela mēroga komerciālu ražošanu.

Gan Alabama, gan Floridas likumi bija arī centieni aizsargāt štatu vietējo lauksaimniecības nozares. Ja laboratorijas gaļa kļūtu plaši izplatīta, tas varētu apdraudēt tradicionālās lauksaimniecības nozares, jo tas samazinātu vajadzību pēc lopkopības. Pardot un ražot laboratorijas gaļu bija centieni aizsargat šo nozaru no traucējumiem.

DeSantis izteica redzējumu par varas brokeru grupu, kas vēlējusies izveidot sociālo kredītu sistēmu ASV, kur noteiktas politiskas idejas un ideoloģiskas pozīcijas, piemēram, “ticot lauksaimniecībai”, tiktu izmantotas kritērijos lietam kredita pieejamibai vai dalibai ekonomikaa.

Laboratorijas gaļas atbalstītaju grupas izteica līdzīgus argumentus par patērētaju izvēles ierobežojumiem attiecibaa uz aizliegumiem. “Alabama un Floridas politiķi apspiež patērētaju izvēli un kriminalizē lauksaimniecisku inovaciju,” teica Pepins Endrū Tuma, labas puses instituta likumdošanas direktors.

DeSantis apgalvoja, ka laboratorijas gaļas atbalstītaji vēlējusies aizliegt tradicionalo gaļu, jo zinaja, ka patērētaji to dod priekšroku. “Tas netiek darits bezjedzigi,” teica DeSantis. “Viņi vēlas to darit laboratorija, lai izspiestu cilvēkus šeit no biznesa,” atsaucoties uz klatesošajiem lopkopjiem.