ASV zvejnieki gatavi iegūt miljonus mazuļu zivju, kuru vērtība ir 2000 dolāri par mārciņu, kamēr varas iestādes cīnās ar nelikumīgu tirdzniecību.

ASV zvejnieki gatavi iegūt miljonus mazuļu zivju, kuru vērtība ir 2000 dolāri par mārciņu, kamēr varas iestādes cīnās ar nelikumīgu tirdzniecību.

ASV regulētāji pieņem lēmumu par nēģu zveju

ASV regulētāji trešdien nolēma atļaut Amerikas zvejniekiem nākamajos gados noķert tūkstošiem mārciņu vērtīgo nēģu, lai gan Kanādas iestādes cīnās ar nelikumīgu zveju un ir slēgušas šo nozari.

Nēģu vērtība un kvotas

Nēģi, ko sauc arī par elveriem, tiek iegūti no upēm un strautiem katru pavasari. Šie mazie zivtiņi dažreiz ir vērti vairāk nekā 2000 ASV dolāru par mārciņu, pateicoties to augstajai vērtībai Āzijas akvakultūras uzņēmumiem.

Atlantijas štatu jūras zivsaimniecības komisija trešdien nolēma, ka ASV zvejniekiem būs atļauts noķert nedaudz mazāk nekā 10 000 mārciņas (4536 kilogramus) nēģu gadā. Šī kvota, kas saglabā pašreizējos līmeņus, būs spēkā vismaz līdz 2027. gadam un var tikt pagarināta arī pēc šī gada, komisija nolēma.

Kanādas nozares slēgšana

Lēmums tika pieņemts mazāk nekā divus mēnešus pēc tam, kad Zivsaimniecības un okeānu Kanāda slēdza elveru zvejas sezonu šogad Māritaimas provinces. Paziņojumā tika teikts, ka nelikumīga zveja, kā arī konflikti un draudi starp zvejniekiem un zivsaimniecības inspektoriem bija slēgšanas iemesli.

Maines zvejnieku arguments

ASV zvejnieki pirms trešdienas komisijas lēmuma argumentēja, ka viņi ir labi nēģu resursu pārzinātāji un pelnījuši lielāku kvotu, bet regulētāji kvotu saglabāja nemainīgu. Maine ir vienīgā ASV štats, kur atļauta komerciālā mēroga elveru zveja.

“Šī ir visvairāk ierobežotā zveja Mainē un neviens nevar izvairīties no atbildības, un viņiem vajadzētu atļaut mums zvejot,” teica Darrell Young, Maine Elver Fishermen Association dibinātājs, pirms sanāksmes.

Nēģu izmantošana

Nēģi tiek audzēti līdz pilngadībai, lai tos varētu izmantot kā pārtiku. Daži no tiem atgriežas ASV, lai tos izmantotu Japānas restorānos.

Tie ir tik daudz vērti daļēji tāpēc, ka pasaulē eļļu krājumi ir samazinājušies pēdējās desmitgadēs. Tas ir izraisījis kritiku no vides aizsardzības grupām, kas uzskata, ka eļļu zveja nav ilgtspējīga.

Nelikumīga zveja

Pasaules eļļu zvejas nozare arī ilgu laiku ir saskārusies ar nelikumīgu zveju un nelegālu pārdošanu. Aprīlī Kanādas zivsaimniecības inspektori aizturēja piecus Maine zvejniekus Nova Scotia par zvejas likumu pārkāpšanu un konfiscēja aptuveni 7,5 mārciņas (3,4 kilogramus) elveru, paziņoja Zivsaimniecības un okeānu Kanāda.

Maines iestādes ir spējušas novērst nelikumīgu zveju štatā, izmantojot jaunas kontroles, tostarp svaipekartes sistēmu, kas paredzēta nelegālas pārdošanas novēršanai. Nelikumīga zveja Kanādā “apdraud šo vērtīgo resursu un zivsaimniecību abās robežas pusēs,” teica Jeff Nichols, Maines Jūras resursu departamenta pārstāvis.

Komisijas lēmums saglabāt štata elveru kvotu pašreizējā līmenī ir “labas ziņas Maines elveru zvejniekiem, kuri gada laikā nopelna gandrīz 20 miljonus ASV dolāru no vitālas zivsaimniecības,” teica Nichols.

Maines zvejnieki ir aptuveni 80% ceļa cauri šī gada elveru kvotai. Elveri trešdien tika pārdoti par nedaudz mazāk nekā 1200 ASV dolāriem par mārciņu. Tas bija lētāk nekā pēdējos trīs gadus, bet dārgāk nekā tie parasti tika pārdoti pirms 2012. gada.