“ASV zemāko ienākumu patērētāji ir saspringti”: Pepsi izpilddirektors nav vienīgais vadītājs, kurš uztraucas par ekonomiku

"ASV zemāko ienākumu patērētāji ir saspringti": Pepsi izpilddirektors nav vienīgais vadītājs, kurš uztraucas par ekonomiku

Ekonomikas atbalsta stabiņš plaisā: ASV mājsaimniecību izturīgais patēriņš

Ir redzamas plaisas vienā no galvenajiem ekonomikas atbalsta stabiņiem, kas līdz šim ir palīdzējis izvairīties no recesijas: ASV mājsaimniecību izturīgais patēriņš.

Patēriņa preču giganti cieš no augstās inflācijas un procentu likmēm

Patēriņa preču giganti pēdējā laikā ir aprakstījuši, kā augstā inflācija un procentu likmes ietekmē to zemāko ienākumu klientus.

Tas ir visu dārdzības kulminācija augstas inflācijas laikā, pat ja tā nav tik slikta kā agrāk, un augstāko procentu likmju ietekme, jo dārgākas ir kredītkaršu un citu maksājumu izmaksas.

ASV patērētāju izturīgais patēriņš ir palīdzējis izvairīties no recesijas

ASV patērētāju kopumā izturīgais patēriņš ir bijis viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ekonomika līdz šim ir izvairījusies no recesijas. Kapitulācija zemākajā ienākumu spektrā varētu būt pirmā plaisa ekonomikai.

“Zemāko ienākumu patērētāji ASV ir saspringti,” teica PepsiCo izpilddirektors Ramon Laguarta, ziņojot par labākiem peļņas rādītājiem nekā gaidīts, un “daudz plāno, lai to budžeti izvilktu līdz mēneša beigām. Un tas ir patērētājs, kurš izvēlas ko pirkt, kur pirkt un pieņem daudz lēmumu.”

Kompaniju vadītāji apraksta ASV patērētāju stāvokli

Tyson Foods konferences zvanā, lai apspriestu labākus nekā gaidītos rezultātus pēdējā ceturksnī, viens no pirmajiem jautājumiem no Wall Street analītiķa bija par kompānijas vadītājiem, lai aprakstītu viņu redzējumu par ASV patērētāju stāvokli.

“Kā jūs zināt, patērētājs ir spiediena apakšā, īpaši zemāko ienākumu mājsaimniecības,” teica augšanas vadītāja Melanie Boulden.

Viņa teica, ka liellopu gaļas, cūkgaļas, vistas gaļas un gatavu ēdienu ražotājs ir redzējis klientus pamest smalkas ēdināšanas iestādes un virzīties uz ātrajiem restorāniem. Arī ir redzamas tendences, ka klienti pamest ne tik dārgos restorānus un vairāk ēst mājās.

Kraft Heinz izpilddirektors Carlos Arturo Abrams-Rivera arī teica, ka zemāko ienākumu klienti atsakās no restorāniem un ērtību veikaliem. Tas notiek pat tad, kad augstāko ienākumu slāņi pērk vairāk Kraft Heinz produktu, jo tie tērē vairāk ceļojumiem un izklaidei.

Mondelez International finanšu direktors Luca Zaramella nesen analītiķiem teica, ka ASV pārdošanas dažiem produktiem, kas īpaši populāri zemāko ienākumu mājsaimniecībās, ir vājinājušies, piemēram, Chips Ahoy cepumiem.

Vairums komentāru nesen nāk no lielajiem pārtikas un dzērienu uzņēmumiem

Lielākoties komentāri nesen nāk no lielajiem pārtikas un dzērienu uzņēmumiem, bet vairums mazumtirgotāju pievienosies tiem tuvākajās nedēļas. Walmart, Dollar General un citi piedāvās vairāk pieredzes par to, cik labi vai slikti klaujas zemāko ienākumu amerikāņiem.

Protams, ne tikai zemāko ienākumu mājsaimniecības ir satrauktas par augstajam cenam gandrīz visam.

“Mēs esam vidē, kur patērētājs ir cenu diskriminators un atkal tas nav tikai zemais ienākums,” teica McDonald’s izpilddirektors Chris Kempczinski paziņojot par savas kompānijas pēdējo ceturksni rezultatus. “Es domaju, ka visi patērētaji meklē labu vērtibu, labu pieejamibu, tąpęc męs esam koncentręti uz šo darbibu.”