ASV tirdzniecības ministrs ir paziņojis, ka Huawei nesenie sasniegumi 7 nanometru mikroshēmu tehnoloģijas jomā ievērojami atpaliek no ASV sasniegumiem.

ASV tirdzniecības ministrs ir paziņojis, ka Huawei nesenie sasniegumi 7 nanometru mikroshēmu tehnoloģijas jomā ievērojami atpaliek no ASV sasniegumiem.

ASV tirdzniecības ministrs komentē Ķīnas mikroshēmu tehnoloģiju

Nesen ASV tirdzniecības ministrs komentēja Ķīnas tehnoloģiju uzņēmuma jaunāko viedtālruņu izlaidumu, norādot, ka ierīču mikroshēmu tehnoloģija joprojām atpaliek no ASV sasniegumiem.

Intervijā uzsvērta tehnoloģiju plaisa

Televīzijas intervijā ministrs noraidīja apgalvojumus par Ķīnas uzņēmuma tehnoloģisko izrāvienu un uzsvēra pašreizējās administrācijas panākumus, īstenojot eksporta kontroli Ķīnā.

Viesas vizītes laikā Ķīnā uzņēmums prezentēja viedtālruni ar uzlabotu mikroshēmu, kas tika uzskatīts par ievērojamu lēcienu uz priekšu. Tomēr sekretārs uzskata, ka šī tehnoloģija joprojām ir gadiem atpalikusi no Amerikas Savienotajās Valstīs pieejamajām tehnoloģijām.

“Mums ir vismodernākie pusvadītāji pasaulē. Ķīnā tādu nav. Mēs esam pārspējuši Ķīnu,” paziņoja sekretārs.

Sekretārs ir apsolījis veikt stingrus pasākumus, lai aizsargātu ASV nacionālo drošību, un tiek runāts par Ķīnas uzņēmumu, par kuriem ir aizdomas, ka tie ražo mikroshēmas tehnoloģiju uzņēmumam, iekļaušanu melnajā sarakstā.

Izvešanas kontrole, kas ietekmē militārās spējas

Konkurence par mikroshēmām pasaulē saasinājās pēc tam, kad palielinājās ģeopolitiskā spriedze, kā rezultātā tika ieviesta stingrāka pusvadītāju eksporta kontrole. Ministrs norādīja, ka šie pasākumi ir kavējuši dažu valstu iespējas veikt militāras operācijas, un tika ziņots par pusvadītāju pārprofilēšanu no sadzīves tehnikas militāram lietojumam.

“Pilnīgi noteikti ir tā, ka mūsu eksporta kontrole ir kaitējusi to spējai veikt karadarbību, apgrūtinājusi to,” piebilda sekretārs.

Departamenta loma tehnoloģiju stratēģijā

Komercijas departaments ir kļuvis arvien nozīmīgāks, veidojot administrācijas stratēģiju attiecībā uz Ķīnu, jo īpaši, lai nepieļautu progresīvu tehnoloģiju nonākšanu Ķīnas rokās.

Pēc tam, kad tika panākta vienošanās ar citām valstīm par eksporta kontroli un stingrākiem ASV noteikumiem, ministrs tagad mudina šīs valstis vēl vairāk ierobežot Ķīnas piekļuvi ārvalstu tehnoloģijām

Departaments ir atbildīgs arī par dotāciju un aizdevumu sadali, lai veicinātu vietējo pusvadītāju ražošanu un vērstos pret Ķīnas mikroshēmu ražošanas un mākslīgā intelekta ambīcijām.

Pēdējās nedēļās ir paziņots par vairāku miljardu dolāru piešķīrumiem lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas ir daļa no centieniem palielināt ieguldījumus pusvadītāju nozarē un sadarbību ar sabiedrotajiem.

  • Federālais finansējums kopš pašreizējās administrācijas stāšanās amatā ir veicinājis ievērojamus privātos ieguldījumus pusvadītāju tehnoloģijās.
  • Augāk nekā 600 uzņēmumu ir izrādījuši interesi par dotācijām, un liela daļa no tām jau ir piešķirta

Piezīme: Šis ieraksts ir rediģēts, lai no tā tiktu izņemtas norādes par konkrētiem zīmoliem un lai to varētu ievietot WordPress ierakstā, izmantojot tikai norādītās HTML tagus.