Aston Martin pirmā ceturkšņa peļņa samazinājās par 34%, gaidot ceturto izpilddirektoru četru gadu laikā.

Aston Martin pirmā ceturkšņa peļņa samazinājās par 34%, gaidot ceturto izpilddirektoru četru gadu laikā.

Lukss automašīnu ražotāja pārdošana kritās pirmajā ceturksnī

Lukss automašīnu ražotājs piedzīvoja pārdošanas kritumu pirmajā ceturksnī, jo uzņēmums samazināja savas vecākās sporta automašīnas modeļa ražošanu.

Uzņēmuma peļņa un prognozes

Uzņēmums pirmajā ceturksnī piegādāja 945 automašīnas, kas ir par 26% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Tas izraisīja ieņēmumu un pielāgoto peļņu pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas samazināšanos. Lai gan abas rādītāji nepiepildīja analītiķu prognozes, uzņēmums saglabāja savu gada prognozi.

Ieņēmumi samazinājās par 10% līdz 267,7 miljoniem mārciņu (334 miljoniem ASV dolāru), savukārt pielāgotais EBITDA bija 19,9 miljoni mārciņu, kas ir par 34% mazāk, paziņoja uzņēmums.

Lejupslīde atspoguļo dažu no uzņēmuma galveno modeļu ražošanas un piegādes beigas, trešdien paziņojumā teica izpilddirektors Lorens Strolls. Uzņēmums ir sācis ražot jaunus Vantage un DBX707 SUV modeļus, kuri vēl nav nonākuši tirgū.

Uzņēmuma nākotnes plāni

Strolls strādā pie ilgstošas uzņēmuma atveseļošanas un kopš 2020. gada, kad glāba uzņēmumu, ir bijis spiests vairākkārt piesaistīt kapitālu, piesaistot jaunus akcionārus, piemēram, Saūda Arābijas Publisko investīciju fondu. Martā uzņēmums pabeidza 1,15 miljardu mārciņu (1,4 miljardu ASV dolāru) refinansēšanu, lai mazinātu investoru bažas par tā parādsaistībām, lai gan tas turpinās maksāt augstas procentu likmes par jaunajiem obligācijiem.

Uzņēmums arī apstiprināja, ka trešdien uzsāks jauna sporta automobiļa ar V12 dzinēju ražošanu, kā daļu no tā stratēģijas biežāk ieviest jaunus modeļus.

Bijušais Bentley Motors Ltd. vadītājs Adriens Halmarks pievienosies kā izpilddirektors ne vēlāk kā 1. oktobrī, nomainot 77 gadus veco Amedeo Felisu un kļūstot par ceturto izpilddirektoru kopš Strolls ieradās.

Februārī uzņēmums atlika savas pirmās pilnībā elektriski darbināmas automašīnas ieviešanu par gadu līdz 2026. gadam un izvēlējās izveidot hibrīdauto līniju, lai pārietu uz tikai ar akumulatoriem darbināmiem transportlīdzekļiem.

Pagājušajā nedēļā Bloomberg ziņoja, ka Strolls ir sācis sākotnējās sarunas par vēl viena minoritātes daļas pārdošanu Aston Martin F1 komandai, kuru viņš pieder atsevišķi no luksusa automobiļu ražotāja.