Aprīļa mazumtirdzniecības apjomi sagādā vilšanos, nemainoties no iepriekšējā mēneša.

Aprīļa mazumtirdzniecības apjomi sagādā vilšanos, nemainoties no iepriekšējā mēneša.

Aprīļa mazumtirdzniecības apgrozījums nemainījās salīdzinājumā ar martu

Mazumtirdzniecības apgrozījums aprīlī saglabājās nemainīgs salīdzinājumā ar martu, jo inflācija turpināja sāpēt un paaugstinātas procentu likmes padarīja parāda uzņemšanu smagāku.

Mazumtirdzniecības apgrozījuma dati

Šis rādītājs, kas bija ievērojami zemāks par ekonomistu prognozēm, sekoja pēc pārskatīta 0,6% pieauguma martā, saskaņā ar Tirdzniecības departamenta trešdien publicētajiem datiem. Februārī tas pieauga par 0,9%. Tas sekoja pēc 1,1% krituma janvārī, ko daļēji izraisīja slikti laika apstākļi.

Izņemot degvielas cenas un auto tirdzniecību, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 0,1%

Tiešsaistes pirkumi samazinājās par 1,2%, savukārt elektronikas veikalos apgrozījums pieauga par 1,5%. Mājas interjera veikalos apgrozījums samazinājās par 0,5%.

Dati sniedz tikai daļēju ieskatu patēriņa izdevumos, jo tie neietver tādas lietas kā ceļojumi un naktsmītnes. Tomēr restorānos, vienīgajā pakalpojumu kategorijā, kas tiek izsekota mēneša mazumtirdzniecības apgrozījuma ziņojumā, apgrozījums pieauga par 0,2% salīdzinājumā ar martu.

Federālā rezervju sistēmas darbības

Ir bijušas dažas norādes, ka Federālā rezervju sistēmas kampaņa inflācijas mazināšanai, ierobežojot izdevumus, varētu sākt darboties. Aprīlī darba devēji samazināja darba ņēmēju pieņemšanu darbā, pievienojot 175 000 darbavietu, kas joprojām ir ievērojams skaitlis, bet ievērojami mazāks nekā pārsteidzoši spēcīgais 315 000 darbinieku pieaugums martā.

Taču inflācija joprojām ir bažas raisošs jautājums.

Patreizējais inflācijas līmenis ASV nedaudz atveldzējies pēdējā mēnesī pēc trīs paaugstinātiem rādītājiem, kas varētu sniegt pagaidu atvieglojumu Federālajai rezervju sistēmai, kā arī prezidenta Džo Baidena atkārtotas ievēlēšanas komandai.

Cenas pieauga par 0,3% no marta līdz aprīlim, Darba departaments paziņoja trešdien, nedaudz samazinoties no 0,4% iepriekšējā mēnesī. Mērot gadu pret gadu, inflācija samazinājusies no 3,5% līdz 3,4%. Un pamatinflācijas rādītājs, kas neietver svārstīgus pārtikas un enerģijas izdevumus, arī atvieglojies aprīlī.

Inflācija bija negaidīti augsta šī gada pirmajos trīs mēnešos pēc tam, kad tā bija pastāvīgi samazinājusies 2023. gada otrajā pusē. Paaugstinātie rādītāji bija aptumšojuši cerības, ka četrdesmit gadu ilgais inflācijas periods tiek ātri ierobežots. Tas ir ietekmējis patērētāju uzticību.

ASV patērētāju noskaņojums maijā krities līdz zemākajam līmenim sešu mēnešu laikā, galveno iemeslu norādot inflāciju un procentu likmes, kā arī pieaugošu bažu par bezdarbu neskatoties uz ļoti veselīgu darba tirgu.

Kā amerikāņi tērē naudu, sniedz dažas norādes par viņu domāšanu šajos apstākļos ar pietiekamu darbavietu skaitu un augstiem izdevumiem. Tiešsaistes izdevumi pirmajos četros gada mēnešos pieauga par 7%, saskaņā ar Adobe Analytics datiem, bet liela daļa no šiem izdevumiem ir veltīta lētākiem personiskas higiēnas preču, elektronikas, apģērbu, mēbeļu un pārtikas versijam.

Cilvēki turpina tērēt naudu, bet arvien vairāk meklē izdevīgus piedāvājumus.

Lētāko tiešsaistes apģērbu pirkumu īpatsvars aprīlī pieauga no 36% 2019. gadā līdz 53% šogad tajā paša mēnesī, saskaņā ar Adobe datiem, kamēr dārgo apģērbu tirgus daļa vairāk nekā samazinājusies uz pusi un veidoja tikai 9% tajos pašos laika posmos.

Šis trends atspoguļojas jaunajos ceturkšņa finanšu paziņojumos no mazumtirdzniecības uzņēmumiem.

Home Depot, lielakais maja uzlabojumu veikals valsti, otrdien paziņoja ka pardosanas samazinajas treso ceturksni pec kartas sakot ar 2024. gadu ka majas ipasnieki un potencialie pirceji cina ar augstakam ipotekas likmem un inflaciju.

Starbucks pagajusa menesa pazeminaja savas gada pardosanas prognozes ka apmeklejumi to kafijas veikalos pasaulveidigi samazinas. ASV veikalu izdevumu samazinasanas bija vel sliktaks neka bija prognozets.

Lai cinitos ar samazinatam pardosanam McDonald’s pagajusa menesa beigas paziñoja ka sakot izplatit vairak piedavajumus klientiem pec tam kad burgeru gigants saprata ka cilveki ed arvien retak daudzos no lielakajiem tirgiem.

———

AP ekonomikas reportieris Kristofers Rugabers Vašingtona deva ieguldijumu šaja ziņojuma.