Apple ir spēcīgs pretinieks. Tas nav apturējis šo izpilddirektoru no tiesāšanās ar tehnoloģiju gigantu.

Apple ir spēcīgs pretinieks. Tas nav apturējis šo izpilddirektoru no tiesāšanās ar tehnoloģiju gigantu.

Transkripts

Michal Lev-Ram: Laipni lūdzam Leadership Next, podkāstā par biznesa vadības pasauli, kas mainās. Es esmu Michal Lev-Ram.

Šodien es esmu viens pats. Alan Murray nevarēja ierasties, mans līdzvadītājs, bet šodienas epizodē, ļoti interesanta saruna. Es runāju ar Joe Kiani. Viņš ir uzņēmuma dibinātājs un izpilddirektors, par kuru jūs, iespējams, neesat dzirdējuši, bet tas ir medicīnas ierīču uzņēmums. Vairāk konkrēti, viņi ražo pacientu monitorēšanas ierīces. Un, lai arī tas ir bijis salīdzinoši kluss uzņēmums, nedaudz zem radara, ja vien jūs neesat šajā nozarē, viņi nesen izraisīja daudz trokšņa, jo viņi iesaistījās tiesvedībā par patentu pārkāpumiem pret daudz lielāku korporāciju.

Bet Kiani ir daudz citu sarežģījumu arī savās rokās. Daži akcionāri ir uzsākuši pilnvaru cīņu, pieprasot izmaiņas uzņēmumā un tā vadībā. Un šis patiešām ir bijis nemierīgs periods. Viņš arī ir uzņēmuma dibinātājs. Tātad viņš to vada jau diezgan ilgu laiku, vairākas desmitgades. Viņš tiešām lika visu uz spēles šajā tiesvedībā ar Apple. Un tomēr viņš šķiet diezgan mierīgs, kā jūs redzēsiet sarunā.

Mani ļoti pārsteidza, cik atklāti viņš runāja gan par Apple strīdu un tiesvedību, gan par pilnvaru cīņu, ar kuru viņš saskaras iekšēji, jo daudzi izpilddirektori nevēlas runāt par šiem tematiem – bet daudzi no viņiem saskaras ar to. Un viņam ir spēcīgas jūtas par abiem, cik mierīgs viņš arī būtu. Tātad bez liekas kavēšanās, lūk, mana saruna ar Joe Kiani, Masimo izpilddirektoru.

[Skan mūzika. Sākas intervija.]

Joe, liels paldies par to, ka pievienojies mums podkāstā. Es gribu sākt ar to, ka jūs mums pastāstiet nedaudz par uzņēmumu, par Masimo, un tikai to, kāpēc jūs to sākāt un ko jūs darāt.

Joe Kiani: Paldies. Ir prieks būt jūsu programmā, Michal. Es sāku Masimo 1989. gadā savā kondominiumā, kuram bija pievienota garāža, tātad tas bija īsts garāžas starta uzņēmums. Es tikko biju ieguvis maģistra grādu adaptīvo filtru un AI signālu apstrādes jomā. Pirms Masimo sākšanas man bija konsultanta darbs, kur es strādāju pie cita uzņēmuma, lai izgatavotu lētu pulsa oksimetru. Toreiz pulsa oksimetri maksāja vairākus tūkstošus dolāru. Viņi gribēja tikt pie 100 dolāru vērtiem.

Lev-Ram: Un Joe, es tevi uz brīdi apturēšu, jo tiem, kas nezina, kas ir pulsa oksimetrs?

Kiani: Pulsa oksimetrs ir neinvazīvs arteriālā asins skābekļa piesātinājuma un pulsa ātruma mērījums. Tas izmanto Beer-Lambert likumu fiziku, lai izstarotu gaismu cauri audiem. Ar gaismu, kas iziet cauri vai atstarojas, mēs varam pateikt, pamatojoties uz gaismas absorbciju šajos konkrētajos frekvenču diapazonos, vai jūsu skābeklis ir augsts vai tas samazinās. Tātad tas skatās krāsu izmaiņas asinīs. Tas kļuva diezgan populārs COVID laikmetā, jo, kā jūs atceraties, viens no COVID simptomiem bija t.s. hipoksēmija, kad kādam varēja būt 92 procenti, kad parasti vajadzētu būt apmēram 90 līdz 100 procentiem. Jā, tas ir visur slimnīcās.

Lev-Ram: Labi. Labi. Un atgriežoties pie sava stāsta sākuma.

Kiani: Kamēr es centos izstrādāt šo lēto pulsa oksimetru viņiem, es sapratu, ka, ja es pabīdīju zondi uz savas pirksta gala, mans skābekļa piesātinājums varētu samazināties no 98 līdz 100 procentiem līdz 70 vai 60 procentiem. Un es zinu, ka mana fizioloģija nav mainījusies. Tas bija tikai lēns manas rokas kustība un manas aukstas rokas zemais asins plūsmas ātrums tikai pastiprinaja problēmu. Vai varbūt ja manas rokas būtu siltas es nekad nebūtu pamanijis problēmu. Bet es nolēmu atrisinat šo problēmu. Es zinaju par filtru klasi ko sauc par adaptivajiem filtriem kas var noteikt kuras frekvences laist ieksa un kuras bloket lidzigi jusu troksna slapejosajam austinas. Un es domaju ka varu izmantot to lai atbrivotos no si end band troksna kur mana kustiba bija tada pasa banda platuma ka signala ko mes meklejam.

Lev-Ram: Labi.

Kiani: Tad nu saksim. Es paņemu $40 000 aizdevumu uz savu kondominiumu un tad draugi un ģimene iegulda vēl $80 000 pēc vairakiem menesiem. Un ar to mēs radījām Masimo. Šodien mēs esam sabiedriski tirgoti uzņēmums ar gandrīz $2 miljardiem ieņēmumu un aptuveni 10 000 darbiniekiem.

Lev-Ram: Un pastastiet man par to ka produkts pats vai produkti ir attistijusies laika gaita.

Kiani: Nu kad mes sakam es nesapratu ka industrijai bija meginajumi atrisinat so problemu bet nevarja. Vinji domaja ka tas bija tikai ierobezojums pulsa oksimetrija ka kustiba radis kludas. Lidz tam laikam ari lai gan pulsa oksimetri klust visur slimnicas tie bija pilni ar falsiem trauksmes signaliem. Tas tika ziņots ka no 70 lidz 90 procentiem trauksmes signali ir falsi sakara ar kustibas artefaktu un zemu asins plusmu un lieli petijumi piemeram kas tika veikti Niderlande ar 10 000 pacientiem ar un bez pulsa oksimetrija neradija starpibu rezultatos.

Tad nu kad jus jautajat kas noticis ar so izradoties ka mes atrisinajam so problemu mes patiesam to parveidojam par kliniski noderigu riku lidz tam punktam ka ne tikai tas ir pieradits samazinat retinopatiju priekslaikus dzimusos bernos – apmeram 12 procenti bernu neonatalajas intensivas terapijas nodalas guva smagu acu bojajumus [un] ASV vien 2000 bernu apakla – tas tagad ir gandriz iznicinats. Lieliska tehnologija. Otrkart jaundzimusie kas tika nosutiti majas dazreiz ar kritiskiem iedzimtiem sirds defektiem apmeram 0.8 procenti reizes mes tagad varam atklat to ar precizitati ko mes varam panakt ar musu pulsa oksimetriem skatoties prieksdukta postdukta starpibu un ja tas ir lielaks par 3 procentiem mes zinam ka kaut kas nav kartiba ar sirdi.

Un visbeidzot varbut kaut ko ko es paredzeju es neparedzeju atrisinat sis divas problemas kad es sakiju Masimo es ceriju kad mes atrisinajam problemu mes varetu palidzet glabit cilveku dzivibas kas lieto opioidus jo daudzi cilveki lietoja opioidus lai samazinatu savas sapes slimnica bet kad medmusa atgriezas lai parbauditu vinus vini tika atrasti mirusi gulta. Un kad vini megina likt pulsa oksimetrijas pacientiem falsie trauksmes signali bija tik augsti ka vini nevareja tikt galaa ar to bet jo mes atbrivojamies no falsiem trauksmes signaliem desmit gadu petijums tikko iznakusi no Dartmouth-Hitchcock ka grupa kur mes bijam ne vairs mirusi gulta ne vairs smadzenu bojajumi pret grupu bez musu tehnologijas tur bija cilveki kas nomira no opioidu pardozesanas bet vini ari ietaupija $7 miljonus gadalaikos samazinot pacientus kas tiek nosutiti atpakal ICU un straujas reakcijas komandas aktivizaciju. Tad nu musu tehnologija ir radusi realu ietekmi realus kliniskus rezultatus un sodien vairak ka 200 miljoni cilveku tiek monitorati ar musu tehnologiju katru gadu tada veida tas patiesam dara milzigu starpibu visa pasaule.

Lev-Ram: Vai jus pardodat slimnicas medicinas centri ekskluzivi vai ari ir patereju leņķis seit ari?

Kiani: Mes pardodam ekskluzivi slimnicam bet pirms dažiem gadiem mes sakam pardot majas kad notika COVID. Mes stradajam pie projekta saukta par Opioid Halo kas palidzetu cilvekiem majas atklat opioidu pardozesanu vai tas bija likumparkapeju lietojumam vai receptes lietojumam bet tapec tas bija ierice ko var nesat uzvilkt savienot ar jusu viedtalruni tas ietu makoni brindinatu jusu gimenes vai draugus un ja tie neatbildetu tas brindinatu tuvakajo ambulanci ar jusu atrasanas vietu lai naktu glabit jus. Sis produkts starpcitu tikko sanema FDA apstiprinajumu pagajusa gada beigas bet COVID laika mes gajam pie FDA sakot mes varam izmantot so lai slimnicas sutitu pacientus majas ar COVID kas nevajag ICU aprupi un atvest tikai tad kad viniem nepieciesama ICU aprupe un tie apstiprinaja so produktu nedelas laika mes testejam divas galvenas institucijas kad mes sasmalcinajam to mes izlaidam to simtiem slimnicu izmantosanas rezultati radija ka tas samazina mirstibu par 70 procentiem un samazina izmaksas pacientiem par 11 000 dolariem tada veida ta klust musu veids ka noklut paterejiem un kopš tada laika mes esam izstradajusi so produktu W1 kas ir nesams apgerbs kas dara to pasu uz jusu plaukstas neparkapjams SpO2 neparkapjams pulsa atrums pat hidratacijas indekss un mes tikko sanemam FDA apstiprinajumu ari tam pagajusa gada beigas.

Lev-Ram: Labi taka mes esam nonakusi pie patereju nesamiem iericem es jums uzdosu Apple jautajumu vai man ir dazadi jautajumi ko teikt butu precizak jus esat loti mierigs cilveks bet es zinu ka jus un jusu uznemums esat saskarusies ar diezgan nozimigiem izaicinajumiem un es gribetu dzirdet atkal nedaudz stasta sakumu tiesi tiesvedibu ar Apple un ka tas sakas ja jus nepratat mani atgriezties.

Kiani: Protams kad Stivs Džobs nomira es atceros ka pacelu vina biografiju un nevareju to nolikt nost es sajutu sajusmu par to un pat redzeju ka vins kritizeja ka vina monitori Memfisas slimnica bija tik slikta un ka vins gribetu darit ko lidzigu aptuveni ta pasa laika mes ieviesam produktu sauktu par iSpO2 kas bija pirmais pulsa oksimetrs viedtalrunim dazus menusus velak mes sanemam zvanu no Apple sakot hei mes gribetu satikt jus jus esat platina neinvazivas monitorings un mes parakstisim NDA naciet pastastiet mums visu mes gribetu stradat ar jums tapec es biju sajusma es patiesam gribetu stradat ar Apple un es tur personigi devos ar daziem no manas komandas biedriem un pavadiju pusdienu ar vinim sanaksme gaja loti labi un es domaju ka mes stradasim kopigi bet diemzel dazus menusus velak es uzzinaju ka vini megina vervet manu komandu man zvanija mans galvenais medicinas virsnieks sakot Joe piedod man es aizeju uz Apple es nevareju atteikties vinji deva man domaju $5 miljonus RSU dubultoja man algu dubultoja man bonusus sis ir mans atvalinajums man jabut tur bet vins man apliecinaja ne mes neskatas uz pulsa oksimetriju mes vel gribetu stradat ar Masimo sis patiesibam varbut mus tuvinatu nu diemzel tur nebeidzas diemzel es gribetu atlidot nedaudz vinji beigas paema 25 no manas komandas biedriem mus galveno tehnisko direktoru un zinat likums Kalifornija ir jus nevarat pieņemt ka vini dari ko slikto jus varat darit ko lidz tam kamers vini to nedara un jus nevarat paleties uz to ko sauc par nenovairamu atklasanu