Apple ir gandrīz pabeidzis darījumu ar OpenAI, lai ieviestu ChatGPT iPhone, kamēr sarunas ar Google par Gemini izmantošanu turpinās.

Apple ir gandrīz pabeidzis darījumu ar OpenAI, lai ieviestu ChatGPT iPhone, kamēr sarunas ar Google par Gemini izmantošanu turpinās.

Apple tuvojas vienošanās noslēgšanai ar OpenAI

Apple Inc. ir tuvu vienošanās noslēgšanai ar uzņēmumu OpenAI, lai izmantotu tā tehnoloģiju iPhone ierīcēs, kas ir daļa no plašākas iniciatīvas, lai ieviestu mākslīgā intelekta funkcijas savos produktos, saskaņā ar avotiem, kas ir paziņoti par šo situāciju.

ChatGPT funkcijas iOS 18

Abas puses ir noslēgušas sarunas par līguma nosacījumiem, lai izmantotu ChatGPT funkcijas Apple iOS 18, nākamajā iPhone operētājsistēmā, teica avoti, kuri lūdza palikt anonīmi, jo situācija ir privāta. Apple arī ir veicis sarunas ar Alphabet Inc. par Gemini tērzēšanas robota licencēšanu. Šīs diskusijas nav novedušas pie vienošanās, bet turpinās.

OpenAI vienošanās ļautu Apple piedāvāt populāru tērzēšanas robotu kā daļu no jaunu AI funkciju plūsmas, ko plāno paziņot nākamajā mēnesī. Bloomberg ziņoja aprīlī, ka sarunas ar OpenAI ir intensificējušās. Tomēr nav garantijas, ka vienošanās tiks paziņota tuvākajā laikā.

Apple, OpenAI un Google pārstāvji atteicās komentēt.

Apple plāni mākslīgajam intelektam

Apple plāno izcelties mākslīgā intelekta pasaulē jūnijā, kad notiks ikgadējā Pasaules Izstrādātāju Konference. Kā daļu no iniciatīvas, uzņēmums plāno palaist dažas no savām gaidāmajām mākslīgā intelekta funkcijām caur datu centriem, kas aprīkoti ar pašu iekšējiem procesoriem, ziņo Bloomberg.

Pagājušajā gadā Apple izpilddirektors Tims Kuks teica, ka personīgi izmanto OpenAI ChatGPT, bet piebilda, ka ir “vairāki jautājumi, kas jāatrisina”. Viņš solīja, ka jaunas AI funkcijas tiks ieviestas Apple produktos “ļoti apdomīgi”.

Apple ienākumu konferences zvanā pagājušajā nedēļā viņš apgalvoja, ka Apple būs priekšrocības AI jomā.

“Mēs ticam mākslīgā intelekta transformējošajai spēkam un solījumam, un mēs uzskatām, ka mums ir priekšrocības, kas mūs atšķirs šajā jaunajā ērā, ieskaitot Apple unikālo aparatūras, programmatūras un pakalpojumu integrāciju,” teica Kuks ienākumu zvanā.