Apple iPad reklāma iznīcina cilvēku radošuma rīkus ar hidraulisko presi, lai popularizētu savu “visplānāko produktu līdz šim”. Aizvainotie patērētāji reklāmu apgrieza, lai padarītu to mazāk “šausminošu korporatīvo murgu”.

Apple iPad reklāma iznīcina cilvēku radošuma rīkus ar hidraulisko presi, lai popularizētu savu "visplānāko produktu līdz šim". Aizvainotie patērētāji reklāmu apgrieza, lai padarītu to mazāk "šausminošu korporatīvo murgu".

Apple izmēģina jaunu reklāmas stratēģiju

Apple nesen izmēģināja piesaistīt TikTok lietotāju uzmanību, izmantojot viņu aizraušanos ar video, kur tiek saspiesti dažādi priekšmeti, lai reklamētu savu jaunāko iPad Pro.

Reklāmas saņem kritiku

Reklāmas skatītājiem bija cita viedokļa: mūzikas instrumentu, krāsu un stilu, kā arī veco arkādes spēļu un kameru iznīcināšana ar hidraulisko presi un apgalvojums, ka plānākais iPad jebkad varētu izturēt šādu iznīcināšanu, tiek uzskatīts par “anti-cilvēcības iznīcināšanu”. Tas nav tas, ko Apple, šķiet, bija plānojis – pārtraukums, kas likvidētu nepieciešamību pēc jauktiem medijiem. Gluži pretēji, mākslinieki, kurus aizvainoja reklāma, pamanīja, ka videoklipa atskaņošana atpakaļgaitā parādītu radošo rīku izglābšanos no hidrauliskās preses iznīcināšanas, un paziņoja jauno attēlu sēriju par “mazāk sirdi plosošu” mākslas uzvaru pār tehnoloģiju simbolu.

Tim Cook dalās ar reklāmu

Apple izpilddirektors Tim Cook publicēja reklāmu X, iepriekš zināmu kā Twitter, otrdien, rakstot: “Iepazīstieties ar jauno iPad Pro, plānāko produktu, ko esam jebkad radījuši”, piebilstot: “tikai iedomājieties visas lietas, kuras tas tiks izmantots, lai radītu.” Šis vēstījums šķita citādāk skanēja skatītājiem un ilggadējiem tehnoloģiju giganta klientiem, no kuriem daudzi kritizēja to, ka “video rāda tūkstoš skaistu lietu iznīcināšanu” un “skaistu radošo rīku neizvēlētas saspiešanas simbolismu” reklāmā.

Skaistu radošo rīku neizvēlētas saspiešanas simbolisms ir interesanta izvēle.

Reklāma izraisa dusmas

Reklāma ir izraisījusi daudz dusmu. “Šī reklāma efektīvi mani pārliecināja, ka man dzīvē ir nepieciešama mazāk tehnoloģiju,” viens lietotājs publicēja X. Vēl viens lietotājs, Hiroki Akiyama, kurš strādā par galveno tehnoloģiju direktoru klientu atbalsta meklēšanas platformā Helpfeel, rakstīja: “tas ir sirdi plosošs, neērts un egocentriskas reklāmas,” piebilstot, ka “redzot šo rezultātu, man ir kauns pirkt Apple produktus kopš deviņpadsmit gadiem.”

Šī reklāma efektīvi mani pārliecināja, ka man dzīvē ir nepieciešama mazāk tehnoloģiju.

Tas ir sirdi plosošs, neērts un egocentriskas reklāmas. Redzot šo rezultātu, man ir kauns pirkt Apple produktus kopš deviņpadsmit gadiem.

Reklāma īpaši dusmo japāņu radošos cilvēkus

Reklāma ir īpaši dusmojusi daudzus japāņu radošos cilvēkus, saskaņā ar atbildes pavedienu uz Cooka ierakstu par reklāmu X. Viens lietotājs rakstīja, ka viņam ir skumji redzēt radošo rīku iznīcināšanu, sakot: “Es domāju, ka radītājiem šis video nepatiks. Vai tas ir mans japāņu jutīgums, kas liek man tā justies?”

Daudzi citi japāņu radošie cilvēki pauda savu neapmierinātību par reklāmas nejutīgumu, jo viens lietotājs rakstīja: “Japānā, vienā no nozīmīgajiem tirgiem jūsu uzņēmumam, es uzskatu, ka daudzi jutīgi cilvēki tika aizvainoti ar reklāmas izteiksmi. Es esmu ilgstošs iPad Pro fans, bet šis ir pārāk skumjš attēls.” Vēl viens rakstīja: “daudzi amatnieki novērtē savus rīkus,” un video, kur tiek parādīti daudzu radošo nozaru rīki visi saspiesti kopā, “viņus tikai atbaidīs.”

Visiem nepatika tā Apple reklāma, bet japāņiem tas īpaši nepatika. Es nekad neesmu redzējis tik daudz neapmierinātu japāņu komentējot vienu pavedienu.

Bailes no tehnoloģijas ietekmes uz radošajiem tirgiem

Tas ir sajūta, kas dziļi sakņojas bažās par to, kā uzlabota tehnoloģija un mākslīgais intelekts ietekmēs vai pat pārņems tirgu radošajiem cilvēkiem, īpaši tiem, kuri atkarīgi no savas radošuma veiksmes pelna iztiku.

Daudzi profesionāli mākslinieki ir pauduši savas bažas par kaitējumu, ko viņi piedzīvojuši AI izplatības dēļ – vai vēl svarīgāk – tehnoloģijas regulējuma trūkuma dēļ. Šie kaitējumi ietver reputācijas bojājumus, ekonomiskos zaudējumus, plaģiātismu un autortiesību pārkāpumus, saskaņā ar pētījumu, kas novērtēja AI mākslas ietekmi uz māksliniekiem.

AI, kas izmanto mašīnmācību balstītus attēlu ģeneratorus ar spēju “konsekventi radīt augstas kvalitātes attēlus”, pēdējo gadu laikā ir piesaistījis valsts uzmanību ar spēju viegli pārvērst fotogrāfijas gandrīz jebkur. Jūsu selfiju var viegli pārvērst par gaisa suku dievietes versiju vai atveidot Van Goga glezniecības stilā. Patiesībā ģeneratīvai AI mākslai tiek lēsts 48 miljardu dolāru liels tirgus.

Svarīgi atzīmēt, ka AI var pārvērst jūs tikai tad, ja tai vispirms ir jāievada materiāls savam mācību modelim, un šis materiāls bieži vien tiek radīts cilvēkiem. Izrādās, ka tieši šajos jautajumos mūkslinieki ir nobažijusies.

Kamēr mūkslinieki pilnveido savu meistarību gadiem ilgi praktizējoties un bieži tērējot laiku un naudu skolai, materiāliem, grmatam un pamatmacibam, pētijums atklaja ka AI uzņemumi “izmanto viņu darbus bez atlides kamr piesaista miljardus no riska kapitalistiem lai sacenstos ar viņiem taj pa tirgu.” Šis attiecibu nevienlidziba nozime ka vara par to ka generativa AI darbojas var beigties centralizeta rokas dažos korporacijas Rietumu valstis “kamr atstaj mūksliniekus vis pasaule bez tiesibam.”

Saskaņa ar 2022 gada datiem no ASV Tautas skaitisanas biroja aptuveni 2.6 miljoni amerikanu strada ka mūkslinieki kas federala valdiba defineta ar dažadam profesijam tostarp arhitektiem smalkiem mūksliniekiem animatoriem dizaineriem aktieriem dejotajiem fotografem un citiem. Mūkslinieku bezdarba likme 2022 gada bija 3.9% salidzinajuma ar 3.7% 2019 gada un tas ir salidzinami augstaks neka citiem profesionaliem darbiniekiem kam parasti nepieciesama koledzas apmaciba kam bezdarba likme ir aptuveni 2%.

Reklamas redaktors maina video virzienu

Daudzi īpaši aizvainoti reklamas skatitaji blank” aria-label=”Go to https://x.com/JCComposer/status/1788193089376432355″ rel=”noopener”>ir redigejuši video lai tas skanetu pret virzienu, kas attelo radosos rikus kas tiek atbrivoti no hidrauliskas preses iznicinasanas. X lietotaji blank” aria-label=”Go to https://twitter.com/JCComposer/status/1788193089376432355″ rel=”noopener”>rakstija ka pret virzienu skanoša reklama padara to “mazak baisu korporativu murgu,” un daudzi slavina šo versiju ka uzlabojumu salidzinajuma ar originalo.
X lietotajs rakstija, “godigi sakot vinem vajadzetu tikai teikt ‘ups’ un izlaist jaunu reklamu kas ir tieši tas pats video atskaņots pret virzienu.”

Godigi sakot vinem vajadzetu tikai teikt ‘ups’ un izlaist jaunu reklamu kas ir tieši tas pats video atskaņots pret virzienu.