Apple bija spiesti izteikt retu atvainošanos par “niansēm nesaprastu” iPad reklāmu.

Apple bija spiesti izteikt retu atvainošanos par "niansēm nesaprastu" iPad reklāmu.

Apple reklāmas kļūdas

Apple ir bijis aiz dažiem no visvairāk ikoniskajiem reklāmas klipiem, kas pēdējās desmitgadēs parādījušies ekrānos, taču viņu jaunākais piedāvājums tika nosaukts par “nepatīkamu” faniem, atstājot uzņēmuma mārketinga viceprezidentu salasot gabalus.

Apple atzīst kļūdu

Apple mārketinga vadītājs Tor Myhren atzina, ka tehnoloģiju milzis “neizdevās” ar šonedēļ izlaisto video un atvainojās klientiem, kuri izteica neapmierinātību par zīmola “niansēm nesajūtošo” mārketingu.

Runājot ar Ad Age šonedēļ, Myhren teica: “Radošums ir mūsu DNS Apple, un mums ir ārkārtīgi svarīgi izstrādāt produktus, kas dod iespēju radošiem cilvēkiem visā pasaulē.”

“Mūsu mērķis vienmēr ir svinēt neskaitāmos veidus, kā lietotāji izsaka sevi un realizē savas idejas, izmantojot iPad. Ar šo video mēs neizdevāmies, un mēs atvainojamies.”

Tas notika pēc tam, kad Apple izpilddirektors Tims Kuks publicēja jaunā iPad Pro reklāmas izlasi.

Reklāmā redzami dažādi radošie rīki, kas novietoti uz platformas: mūzikas instrumenti, piemēram, ģitāra, klavieres un trompete, kā arī mākslinieciski produkti, piemēram, krāsas, birojs un mākslinieka manekens.

Citviet tiek parādīti citi radošie izvades veidi: grāmatu kaudze, binokļu pāri, globuss, skaņuplate.

Visi tie tiek saspiesti ar hidraulisko presi. Reklāma tad parāda preses spilventiņu paceļamies, atklājot iPad vietā iepriekš minētajiem produktiem.

“Tikai iedomājieties visas lietas, kuras tas tiks izmantots radīšanai,” Kuks – kurš 2023. gadā saņēma 49 miljonus dolāru par savu darbu – rakstīja ziņojumā.

Klienti – daži no tiem bija tieši tie radošie cilvēki, kurus Kuks varētu būt centies piesaistīt – bija sašutuši par reklāmu.

“Skaistu radošo rīku neizvēlīga saspiešana ir interesanta izvēle,” rakstīja viens lietotājs.

“Jūs iznīcinājāt visus cilvēku radošos rīkus un pūles,” rakstīja cits. “Sliktākais. Reklāmas. Jebkad.”

Un Apple – iespējams, vairāk pieradis dzirdēt sajūsmu un ažiotāžu par saviem jaunajiem produktiem – tika piespiests klausīties.

Plāni par reklāmas demonstrēšanu televīzijā tagad ir atcelti, lai gan video ar nosaukumu ‘Crush!’ joprojām ir pieejams Kuka profilā un Apple YouTube kontā.

Kļūdas reklamēšanā

Apple nav pirmais uzņēmums, kas kļūdījies ar savu reklamēšanu radošajiem cilvēkiem.

2020. gadā Lielbritānijas valdības atbalstīta reklāma tika nosaukta par “neizsmalcinātu” pat politiķiem Vaitčapelā, jo tajā tika ieteikts baleta dejotājai pārkvalificēties par IT darbinieci.

Reklāma ar HM valdības un CyberFirst programmas simboliem attēlo jaunas sievietes fotogrāfiju tutū, kas sien pointe kurpes.

Piezīme lasa: “Fatimas nākamais darbs varētu būt kiberdrošībā (viņa vēl to nezina).”

Tolaik kultūras sekretārs Olivers Dovdens atturējās no kampaņas, rakstot: “Tiems, kas tvitero par #Fatima. Tas nav no @DCMS [Kultūras, mediju un sporta departaments] un es piekrītu, ka tas bija neizsmalcināts.”

Lai Apple pieļautu līdzīgu kļūdu ir neparasti zīmolam, kas iecienīts ar savu gludo estētiku, uzkrītošajiem reklāmas klipiem un oriģinālo mazumtirdzniecības piedāvājumu.

Un šis novirzījums lika daudziem skatītajiem aizdomāties par to, kur Apple sāka un kur tas ir tagad.

Starp atbildēm uz Kuka ziņojumu bija atbilde no Paula Grahama, kurš dibināja Silīcija ielejas VC Y-Combinator.

Lai gan uzņēmējs un datorzinātnieks iepriekš teica, ka nekad nav satikis Apple dibinātāju Stīvu Džobsu, viņš rakstīja Kukam: “Stīvs nebūtu izlaidis šo reklāmu. Viņam būtu bijis pārāk sāpīgi to skatīties.”

“Stīvs nebūtu izlaidis šo reklāmu. Viņam būtu bijis pārāk sāpīgi to skatīties.” – Pauls Grahams (@paulg) 8. maijs 2024