Amerikas infrastruktūra atkal plaisā, jo degvielas cisternas ugunsgrēks slēdz starpvalstu šoseju 95. numuru Konektikutā uz vairākām dienām.

Amerikas infrastruktūra atkal plaisā, jo degvielas cisternas ugunsgrēks slēdz starpvalstu šoseju 95. numuru Konektikutā uz vairākām dienām.

Galvenais ceļš, kas savieno Jaunangliju ar Ņujorku, būs slēgts Konektikutā vairākas dienas pēc tam, kad degvielas cisternas ugunsgrēks bojāja tiltu pār starpštatnieku 95. šoseju, ceturtdien paziņoja gubernators Neds Lamonts.

Degvielas cisterna, kas bija pilna ar benzīnu, aizdegās trīs transportlīdzekļu sadursmē ceturtdien uz 95. šosejas dienvidrietumu Konektikutā, slēdzot Austrumu krasta galveno ziemeļu-dienvidu šoseju un izraisot lielus satiksmes sastrēgumus.

Lamonts teica, ka negadījumā Norvolkā plkst. 5:30 no rīta nebija nopietnu ievainojumu. Taču sadursme izraisīja bojājumus tiltam virs tās, ko gubernators teica, ka būs jānojauc un jāaizstāj.

Šī ir pēdējā ziņa. AP iepriekšējais stāsts seko zemāk.

Konektikutas gubernators Neds Lamonts teica, ka negadījumā Norvolkā plkst. 5:30 no rīta nebija nopietnu ievainojumu. Taču negadījums notika zem tilta, kas gubernatora teiktajā, visticamāk, būs jāaizstāj, padarot neskaidru, kad šoseja varētu atkal atvērties.

Teksta brīdinājumi tika nosūtīti Konektikutas, Ņujorkas un Ņūdžersijas iedzīvotājiem, un kravas automašīnu kompānijas, kas izmanto galveno artēriju no Ņujorkas uz Jaunangliju, tika informētas par alternatīviem maršrutiem un ceļošanas veidiem. Par to tika informēts arī ASV Transporta sekretārs Pīters Butidžedžs.

“Es zinu, cik liela neērtība tas ir cilvēkiem, un viss, ko varu lūgt jums darīt, ir izvairīties no šīs teritorijas, cik vien iespējams,” Lamonts sacīja brīfingā Hartfordā. “Satiksmes sastrēgumi ir šausmīgi.”

Satiksme bija sastrēgumos desmitiem jūdžu (kilometru) laikā rīta stundas laikā, un negadījums izraisīja citu šoseju un sekundāro ceļu sastrēgumus. Galvenais alternatīvais maršruts šajā apgabalā – Merritt Parkway – nav piemērots kravas automašīnām, jo šīs šosejas zemtilti ir pārāk zemi.

Negadījums notika zem Fairfield Avenue tilta. Pārvads ir bojāts, bet nešķita, ka tas varētu sabrukt, sacīja Skots Hils, Konektikutas Transporta departamenta galvenais inženieris.

Taču pēc tam, kad inženieri tika nosūtīti novērtēt bojājumus, gubernatora birojs ceturtdien pēcpusdienā paziņoja, ka tilts visticamāk būs jāaizstāj. Tikmēr tika izveidoti lēni kustīgi apvedceļi, novirzot satiksmi no šosejas un ap negadījuma vietu.

Lamonts plānoja sniegt atjauninājumu par starpštatnieku stāvokli plkst. 17:00.

Arī komunālo pakalpojumu darbinieki strādāja pie bojāto vadu nomaiņas, un bija nepieciešams iztukšot aptuveni 3000 galonus (aptuveni 11400 litrus) benzīna, kas palika cisternā, kas negadījuma brīdī pārvadāja aptuveni 8500 galonus (aptuveni 32000 litrus), sacīja amatpersonas.

“Benzīns var ļoti uzsildīties un uzsildīt tiltu un izraisīt tērauda deformāciju,” sacīja Hils. “Kad mēs noskaidrosim visu, kas saistīts ar ceļotāju drošību un ko mēs varam vai nevaram darīt, mēs sniegsim jums vairāk atjauninājumu.”

Vides darbinieki arī strādāja pie benzīna un ugunsdzēsības putas tīrīšanas. Enerģijas un vides aizsardzības departaments teica, ka noteces tika ierobežotas līdz aiztures dīķim un netika nonākušas Norvolkas upē.

Negadījums notika tikai nedaudz vairāk nekā gadu pēc līdzīga avārijas uz starpštatnieku 95. šosejas Konektikutā, kas izraisīja šosejas slēgšanu.

2023. gada aprīlī vēl viena degvielas cisterna aizdegās pēc sadursmes ar apstādinātu automašīnu uz Gold Star Memorial Bridge starp Ņūlondonu un Grotonu. Degvielas cisternas vadītājs gāja bojā. Negadījums slēdza tilta dienvidu daļu vairākas stundas, bet ziemeļu daļa tika slēgta īslaicīgi. Automašīnas vadītājs nesen tika apsūdzēts par neuzmanīgu slepkavību.

——

Šajā ziņojumā piedalījies Associated Press rakstnieks Deivs Kolins.