Amerikāņu ģimenes cīnās ar parādiem. Kad tiek piedots, nodokļu kodekss to uzskata par papildu ienākumiem.

Amerikāņu ģimenes cīnās ar parādiem. Kad tiek piedots, nodokļu kodekss to uzskata par papildu ienākumiem.

Miljoniem ASV nodokļu maksātāju ir pabeiguši savu ikgadējo nodokļu deklarāciju iesniegšanu. Daudzām ģimenēm šis uzdevums bija sāpīgs atgādinājums par viņu finansiālo dzīvi, no kuras, kā viņi domāja, bija izkļuvuši: parādi.

IRS veidlapas 1040 “cits ienākums” rindiņa jautā, vai nodokļu maksātājam ir bijis atcelts parāds pēdējā kalendārajā gadā. Šis parāds var ietvert kredītkaršu, medicīnisko un citu nenodrošināto parādu, vai, kā norādījis prezidents Džo Baidens, citus parādu veidus, piemēram, studentu aizdevumu parādu. Cik vien attiecas uz IRS, parāds, kas ir noslaucīts no ģimenes grāmatvedības, ir līdzvērtīgs algai vai stundas likmei. Piemēram, ja ģimene bija parādā $50 000 medicīniskajam parādam, bet pati vai ar parādu risināšanas pakalpojumu sniedzēja palīdzību spēja samazināt šo summu līdz $10 000, IRS uzskatītu $40 000 atšķirību par ienākumiem viņu kabatā.

Citiem vārdiem sakot, cik vien attiecas uz federālo valdību, parādu risināšana ir tāda pati kā bonusa saņemšana vai loterijas laimēšana. Parāda dzēšana ir atbrīvojoša, bet tā noteikti nav tāda pati kā džekpota laimēšana.

Šis noteikums ir nepieņemams laikā, kad kredītkaršu procentu likmes ir palielinājušās līdz 22%, kredītkaršu nokavējumi pieaug un 41% amerikāņu ir medicīniskais vai zobārstniecības parāds.

Taču likuma maiņai būs nepieciešama Kongresa rīcība. Amerikas Parādu Risināšanas Asociācija (APRA) uzskata, ka Kongresam vajadzētu izvērtēt pašreizējā likuma maiņu, lai ģimenes, kas cīnās ar parādiem, netiktu pēkšņi skartas ar nodokli, kad tās atrod finansiālo brīvību. Tāpēc mēs esam lūguši Kongresa Kopējo Nodokļu Komiteju (KNK) precīzi aprēķināt, cik liela atvieglojuma būtu no šīs ziņošanas prasības izslēgšanas.

Citas organizācijas ir veikušas savus aprēķinus, kas parāda nozīmīgo slogu, ko šī viena 1040 veidlapas rindiņa uzliek cīnītājiem aizņēmējiem. Pilsētas Institūta aprēķini liecina, ka $10 000 parāda atcelšana izmaksātu nodokļu maksātājam, kas pelna mazāk nekā $122 000, aptuveni $2 400. $50 000 parāda piedošana izmaksātu nodokļu maksātājam $6 160.

Ģimenēm, kas saskaras ar finansiālu krīzi, šie skaitļi ir nozīmīgi. Patiesībā šīs summas ir tik lielas, ka, ja nodokļu kodekss netiks mainīts, tas varētu pat atturēt dažus indivīdus un ģimenes no parādu risināšanas iespējas apsvēršanas un piespiest viņus tā vietā izvēlēties bankrotu ar visu tā ilgtermiņa sāpēm.

Amerikas ģimenes pelnījušas labāk. Daudzos gadījumos viņi cieš ne savas vainas dēļ – viņi ir atlaisti no darba, viņiem ir slims bērns vai viņi ir izgājuši cauri šķiršanai vai citai ģimenes ārkārtas situācijai. Tipiskais parādu risināšanas klients ir parādā vairāk nekā $25 000 nenodrošinātajos parādos un jau ir nokavējis vismaz vienu vai pat septiņus vai vairāk kontus. Saskaņā ar nesen publicēto ziņojumu patērētāji redz savu kopējo parādu samazinoties gandrīz par 32% nokārtotajos kontos. Šo parādu dzēšana atbrīvo ģimenes un palīdz kreditoriem, kuriem ir parāds.

Amerikas ģimeņu piedotais parāds paverst nodokļos ir vienkārši netaisnīgi. Un amerikāņi ir noraizējušies par federālā nodokļu kodeksa taisnīgumu. Saskaņā ar neseno Associated Press aptauju 60% amerikāņu uzskata federālo nodokļu sistēmu par netaisnīgu. Šajos skaitļos ietilpst 65% republikāņu un puse demokrātu.

Nodokļu kodeksa maiņa, lai izslēgtu noteikumu, kas piedoto parādu uzskata par ienākumiem, ir vienkāršs veids, kā padarīt federālo sistēmu taisnīgāku.

Kopējai Nodokļu Komitejai steidzami jāveic savs pētījums par šo jautājumu un kad ziņojums būs pabeigts, likumdevējiem jāmaina IRS noteikumi attiecībā uz norakstīto parādu. Ģimenes, kas apzinīgi strādā ar kreditoriem, lai dzēstu kredītkaršu, medicīnisko un citus nenodrošinatos parodus, nedrīkst beigas būt par daudz IRS.

Denise Dunckel Morse ir Amerikas Parādu Risināšanas Asociacijas izpilddirektore – bezpeļņas advokatūras grupa, kas izglīto patērētajus un politikas veidotajus par parada risinajumu un tur parada risinajuma kompanijas pie augstakajiem standartiem.