Aktīvistu investori, kuri cenšas pārņemt Norfolk Southern, iegūst apgriezienus

Aktīvistu investori, kuri cenšas pārņemt Norfolk Southern, iegūst apgriezienus

Aktīvistu investori, kas cenšas pārņemt kontroli pār Norfolk Southern valdi, saņem atbalstu

Aktīvistu investori, kas cenšas pārņemt kontroli pār Norfolk Southern valdi, ir ieguvuši atbalstu no svarīgām pusēm, taču dzelzceļa uzņēmuma izpilddirektors pirmdien apsolīja cīnīties pret pārņemšanas mēģinājumu līdz 9. maija akcionāru balsojumam, jo viņš uzskata, ka viņa stratēģija ilgtermiņā ir labākā investoriem, klientiem un darbiniekiem.

Ancora Holdings piedāvājums ievēlēt septiņus jaunus direktorus un nomainīt vadību

Ancora Holdings piedāvājums ievēlēt septiņus jaunus direktorus un nomainīt vadību Atlantā bāzētajā dzelzceļa uzņēmumā ir ieguvis atbalstu no vienas no galvenajām akcionāru padomju konsultāciju firmām, viena no lielākajiem dzelzceļa klientiem un diviem no lielākajiem darba arodbiedrībām pēdējās dienās.

Izpilddirektors Alans Šovs joprojām tic savam atbalstam

Izpilddirektors Alans Šovs uzskata, ka viņam joprojām ir lielākā daļa dzelzceļa darbinieku, investoru un klientu atbalsts.

“Izvēle mūsu akcionāriem patiešām nevarētu būt skaidrāka,” sacīja Šovs intervijā ar The Associated Press. “Mēs solījumus izpildām un turpināsim izpildīt, un mēs turpināsim piegādāt. Mums ir ilgtermiņa redzējums Norfolk Southern, kur akcionāri uzvar, pretstatā aktīvistiem, kuriem ir īstermiņa un nepastāvīga pieeja, kur akcionāri zaudē.”

Galvenais jautājums ir par Šova stratēģiju

Galvenais jautājums ir par to, vai Šova stratēģija saglabāt papildu resursus lejupslīdes laikā un viņa ieguldījumi drošībā ir labākais ceļš dzelzceļam, kas nonācis uzmanības centrā kopš ugunsgrēka izraisītas avārijas austrumu Ohaio 2023. gada februārī. Ancora – un bijušie UPS un CSX dzelzceļa izpilddirektori, ko investori nominēja vadīt Norfolk Southern – apgalvo, ka nepieciešama dramatiska dzelzceļa operāciju pārveidošana, lai racionalizētu tā vilcienu kustību un panāktu Norfolk Southern peļņas līmeni saskaņā ar tā konkurentiem.

Akcionāru padomju konsultāciju firma Glass Lewis atbalsta Ancora nominantus

Akcionāru padomju konsultāciju firma Glass Lewis pirmdien ziņojumā teica, ka akcionāriem vajadzētu balsot par sešiem no Ancora septiņiem nominantiem, ieskaitot ierosināto izpilddirektoru Džimu Barberu, bijušo operatīvo direktoru UPS, jo “Ancora ir izteikusi pārliecinošu argumentu par būtisku uzņēmuma pašreizējās vadības pārveidošanu” pēc tam, kad dzelzceļš ir sniedzis rezultātus, kas “pastāvīgi bijuši sliktāki nekā tā konkurentiem ilgstoši.”

Norfolk Southern peļņa atkal nepilda Wall Street gaidas

Norfolk Southern peļņa gada pirmajos trīs mēnešos atkal nepilda Wall Street gaidas, pat neieskaitot nesen paziņoto 600 miljonu dolāru vienošanos ar cilvēkiem, kas dzīvo tuvu East Palestine, Ohaio, avārijai. Šovs uzskata, ka dzelzceļš ir ceļā uz sava finanšu rezultāta uzlabošanu nākamo pāris gadu laikā, īpaši pēc pagājušajā mēnesī notikušas jaunā operatīvā direktora Džona Ora pieņemšanas darbā.

Barbers apšauba Oras veiktos izmaiņas

Barbers ir teicis, ka viņš neuzskata, ka Oras veiktie izmaiņas racionalizēt Norfolk Southern ritošo sastāvu būs pietiekamas, un viņš apšauba 25 miljonu dolāru summu, ko Šovs piekrita maksāt konkurentu dzelzceļam par tiesībām pieņemt darbā Oru.

Tērauda ražotājs Cleveland-Cliffs atbalsta Ancora plānu

Tērauda ražotājs Cleveland-Cliffs, kas ir viens no lielākajiem dzelzceļa klientiem, arī atbalstīja Ancora plānu vēstulē, ko uzrakstīja izpilddirektors Lourenco Goncalves investoriem.

“Mēs ticam akcionāru aktivismam, kad aktīvistam ir plāns un viņš zina, kā to īstenot. Šķiet, ka tas ir jūsu pašreizējais centiens, tāpēc jūs varat rēķināties ar manu atbalstu,” rakstīja Goncalves.

Divas dzelzceļa arodbiedrības atbalsta Ancora pēc tikšanās ar Barberu

Abas Locomotive Engineers and Trainmen Brotherhood un Maintenance of Way Employes Division arodbiedrības pagājušajā nedēļā atbalstīja Ancora pēc tikšanās ar Barberu un viņa ierosināto operatīvo vadītāju Džeimiju Boičuku. Pārējais dzelzceļa darba arodbiedrības piektdien atkārtoti pauda savu atbalstu Šovam paziņojumā, sakot, ka viņi uzskata, ka Ancora izmaksu samazināšanas plāns “apdraud drošības un pakalpojumu uzlabojumus, ko Norfolk Southern ir veicis kopš 2023. gada avārijas East Palestine, Ohaio.”

Arodbiedrību atbalsts kļūst pretrunīgs

Šis arodbiedrību atbalsts kļuva pretrunīgs nedēļas nogalē pēc tam, kad tiešsaistē parādījās dokumenti, kas detalizēti apraksta vienošanos, ko BLET noslēdza ar Ancora, kur investori apsolīja veikt virkni izmaiņu darba noteikumos, kas būtu izdevīgi inženieriem, ja viņi uzvarētu balsojumā.

“Tas ir aizkulises darījums, kur Ancora parakstīja nelegāli saistošu vienošanos ar BMWED un BLET, un vienkārši izdalot akcionāru vērtību, lai iegūtu balsis. Un tas nav pareizi mūsu akcionāriem,” sacīja Šovs.

Abas puses apsūdz viena otru izmisumam

Abas puses apsūdz viena otru izmisumam kampaņas noslēguma posmos. Šovs teica, ka Norfolk Southern joprojām ir atvērts iespējamai vienošanai ar Ancora, bet ne uz nosacījumiem, ko investori pieprasa nomainīt vadību un pārveidot dzelzceļa stratēģiju.

“Ir nepatiesi no Mr. Šova un viņa valdes puses mūs kritizēt par to, ka mums nav interešu grupu atbalsta vienlaikus – un tad mūs apvainot par to, ka mums ir piemēroti iegūts atbalsts,” teica Ancora paziņojumum.