Akte Halle Berija cenšas panākt likumdošanu, lai finansētu menopauzes pētījumus un izglītību: “Jāatbrīvojas no kauna saistībā ar menopauzi”

Akte Halle Berija cenšas panākt likumdošanu, lai finansētu menopauzes pētījumus un izglītību: "Jāatbrīvojas no kauna saistībā ar menopauzi"

Halle Berry atbalsta jaunu likumprojektu

Halle Berry ir pievienojusies grupai no abām partijām, lai virzītu likumprojektu, kas paredzētu 275 miljonus dolāru pētījumiem un izglītībai par menopauzi, būtisku hormonālo izmaiņu, ko sievietes piedzīvo vidējā vecumā.

Pētījumi un izglītība par menopauzi

Likumprojekts aicina federālo valdību tērēt vairāk līdzekļu klīniskajiem pētījumiem par menopauzi, kā arī hormonu terapiju, kas tiek izmantota karstuma viļņu un citu simptomu ārstēšanai.

Berry, 57 gadus veca, skaļi runāja par menopauzi pie ASV Kapitoliem ceturtdien. Viņa teica, ka pat viņas ārsts bija baidījies šo vārdu izrunāt viņas klātbūtnē.

“Es esmu menopauzē, labi?” Berry kliedza, izraisot smieklu viļņu pūlī. “Mums jāatbrīvojas no kauna saistībā ar menopauzi. Mums par to jārunā kā par ļoti normālu mūsu dzīves daļu. Mūsu ārstiem pat nav atļauts izrunāt šo vārdu mums, nemaz nerunājot par to, lai palīdzētu mums šajā ceļojumā.”

Pēdējos mēnešos šī Holivudas aktrise ir atklāti runājusi par sāpīgajiem simptomiem, kurus viņa piedzīvoja perimenopauzes laikā, kas notiek pirms menopauzes, kad sievietes estrogēna līmenis sāk kristies. Sākotnēji viņas ārsts to bija nepareizi diagnosticējis kā herpes, seksuāli transmisīvu slimību, no kuras gan Berry, gan viņas partneris bija negatīvi pārbaudīti.

Demokrātu senatora Patty Murray no Vašingtonas un republikāņu senatora Lisa Murkowski no Aļaskas priekšlikuma ietvaros 125 miljoni dolāru tiktu atvēlēti klīniskajiem pētījumiem, sabiedrības veselībai un medicīniskajiem pētījumiem par menopauzi. Atlikušie līdzekļi palīdzētu atbalstīt menopauzes noteikšanu un diagnozi, ārstu apmācību menopauzes ārstēšanai un sabiedrības informēšanu par to.

“Menopauze nav slikts vārds, tas nav kauns un tas nav kaut kas, ko Kongress vai federālā valdība var ignorēt,” teica Murray.

Likumprojektu atbalsta 17 senatori – trīs republikāņi, 13 demokrāti, viens neatkarīgais un visi no viņiem ir sievietes. Vairāki senatori ceturtdien teica, ka cer, ka likumprojekts arī mudinās ārstus, sievietes un vīriešus atklātāk runāt par veselības posmu, ko piedzīvo visas sievietes.

Bez Berry arī citas slavenības ir sākušas dalīties savos stāstos par menopauzi televīzijas šovos un intervijās, dažas pat sākušas reklamēt ar to saistītus produktus. Pagājušajā gadā prezidents Džo Baidens izvirzīja jaunu iniciatīvu, lai uzlabotu federālās valdības pētniecisko darbu sieviešu veselības jomā, ieskaitot menopauzi. Dr. Monika Bertagnolli, Nacionālo veselības institūtu direktore, ir teikusi, ka par sieviešu veselību visos dzīves posmos zināms pārāk maz. Viņas aģentūra ir federālās valdības vadošais medicīnas pētnieciskais spēks.

Lai gan likumprojektam ir izdevies pārvarēt vienu no Kongresa lielākajiem šķēršļiem – iegūt divpartiju atbalstu – tā izredzes ir neskaidras. Jau tā ir grūti likumprojektus virzīt cauri Kongresam, un šobrīd situāciju sarežģī sadalījums uz Kalna un samazinoties dienu skaitam līdz novembra vēlēšanām.

Sieviešu grupai būs jāiegūst atbalsts no saviem vīriešu kolēģiem, lai padarītu menopauzes pētniecībai paredzētos līdzekļus par realitāti. Kongresu pārsvarā pārstāv vīrieši.

Murkowski teica, ka viņa cer iegūt atbalstu no saviem vīriešu kolēģiem. “Ja vīrieši piedzīvotu menopauzi, mēs jau sen būtu pienācīgi un atbilstoši finansējuši pētniecisko darbu par menopauzi.”