AI izveidots fotoattēls ar popzvaigzni Katy Perry bija pietiekami labs, lai apmānītu pat viņas pašas māti – “tas parāda, cik augstu tehnoloģijas līmeni mēs esam sasnieguši,” saka eksperts.

AI izveidots fotoattēls ar popzvaigzni Katy Perry bija pietiekami labs, lai apmānītu pat viņas pašas māti - "tas parāda, cik augstu tehnoloģijas līmeni mēs esam sasnieguši," saka eksperts.

Katy Perry un Rihanna nepiedalījās Met Gala šogad

Katy Perry un Rihanna šogad nepiedalījās Met Gala pasākumā. Tomēr tas netraucēja mākslīgā intelekta radītiem attēliem apmuļķot dažus fanus, liekot tiem domāt, ka zvaigznes parādījās modes lielākās nakts kāpnēs.

Mākslīgā intelekta radīti attēli izplatījās tiešsaistē

Mākslīgā intelekta radīti attēli, kuros redzamas vairākas slavenības Metropolitēna mākslas muzeja gada labdarības pasākumā, ātri izplatījās tiešsaistē pirmdien un otrdien agrā rītā.

Daži uzmanīgi sociālo mediju lietotāji pamanīja neatbilstības, un pašas platformas, piemēram, X Community Notes, drīz vien norādīja, ka attēli, visticamāk, radīti, izmantojot mākslīgo intelektu. Viena no pazīmēm, ka Katy Perry attēls ziediem klātā kleitā bija viltots, bija paklāja atbilstība 2018. gada pasākuma paklājam, nevis šī gada zaļajam audumam, kas bija izklāts ar dzīvu augu lapotni.

Tomēr citi tika apmuļķoti – tostarp arī pašas Perry māte. Pēc tam, kad vismaz divi mākslīgā intelekta radīti attēli ar dziedātāju sāka izplatīties tiešsaistē, Perry tos pārpublicēja savā Instagram kontā, pievienojot ekrānuzņēmumu ar tekstu, kas šķita būt no viņas mātes, kurā viņa slavēja meitu par to, ko viņa uzskatīja par īstu Met Gala uzstāšanos.

“lol mamma, arī tevi apmuļķoja AI, UZMANIES!” Perry atbildēja sarunā.

Perry pārstāvji uzreiz neatbildēja uz Associated Press pieprasījumu sniegt papildu komentārus un informāciju par to, kāpēc Perry nebija pirmdienas vakara pasākumā. Bet savas Instagram ziņas aprakstā Perry rakstīja: “nevarēju ierasties uz MET, bija jāstrādā.” Ziņojumam bija pievienots arī video ar viņas dziedāšanu bez skaņas.

Viltus attēls ar Rihannu balta kleita

Tikmēr viltus attēls ar Rihannu iespaidīgajā baltajā kleitā, kas izšūta ar ziediem, putniem un zariem, arī izplatījās tiešsaistē. Dažnodaļu mūziķe sākotnēji bija apstiprināta kā šī gada Met Gala viesis, bet Vogue pārstāvji paziņoja, ka viņa nepiedalīsies pirms pasākuma slēgšanas pirmdienas vakarā.

People žurnāls ziņoja, ka Rihannai bija gripa, bet pārstāvji uzreiz neapstiprināja iemeslu viņas prombūtnei. Rihannas pārstāvji arī uzreiz neatbildēja uz pieprasījumiem komentēt mākslīgā intelekta radīto attēlu ar zvaigzni.

Lai gan šo attēlu avots vai avoti ir grūti noskaidrot, reālistiski izskatīgais Met Gala fons daudzos no tiem liecina, ka jebkurš mākslīgais intelekts rīks, kas tika izmantots to radīšanai, visticamāk tika apmācīts uz iepriekšējo pasākumu attēliem.

Met Gala oficiālais fotogrāfs Getty Images otrdien atteicās komentēt.

Pagājušajā gadā Getty iesūdzēja tiesā vadošo AI attēlu ģeneratoru, Londonas bāzēto Stability AI, apgalvojot, ka tas bez atļaujas nokopējis vairāk nekā 12 miljonus fotogrāfiju no Getty fotogrāfiju kolekcijas. Getty kopš tā laika ir uzsācis savu AI attēlu ģeneratoru, kas apmācīts uz saviem darbiem, bet bloķē mēģinājumus ģenerēt to, ko tas apraksta kā “problēmu saturošu saturu”.

Generatīvais AI un tukšie saturs

Tas nav pirmoreiz, kad mēs redzam generatīvo AI – AI nozari, kas var radīt kaut ko jaunu – izmantotu viltus satura radīšanai. Attēlu, video un audio deepfakes ar izcilajiem cilvēkiem, sākot no papa Francis līdz Taylor Swift, ir ieguvuši lielu popularitāti tiešsaistē jau iepriekš.

Eksperti norāda, ka katrs gadījums uzsvēra pieaugošas bažas par šīs tehnoloģijas ļaunprātīgu izmantošanu – īpaši attiecībā uz dezinformāciju un potenciālu veikt krāpnieciskus darbības, identitātes zagli vai propagandu un pat vēlēšanu manipulēšanu.

“Agrāk redzot bija ticams, tagad redzot nav ticams,” teica Keisa Maierss, profesors un absolventu studiju direktors Virdžīnijas Tehnoloģiju universitātes Komunikācijas skolā – norādot uz pirmdienas AI radītajiem Perry attēla ietekmi. “(Ja) pat mūte var tikt apmuļķota domot, ka attēls ir īsts, tas jums parāda tehnoloģijas sofistikacijas līmeni.”

Lai gan AI izmantošana slavenību attēlu radīšanai izdomu greznajos tērpos (kas viegli pieradami kļūdaini augsti publicizētajos pasakumos kā Met Gala) var šķist salīdzinoši nekaitīga, Maierss un citi norada uz labi dokumentētu vairak nopietnu vai kaitniecisku šis tehnoloģijas izmantojumu vēsturi.

Šogad seksualli ekspliciti un aizskaroši viltoti atteli ar Swift piemēram saka izplatities tiešsaistē – liekot X bijušajam Twitter pagaidam bloket dažus meklejumus. Nebrivpratigie deepfakes upuri protams ietver ne tikai slavenibas un aizstavji uzsver ipašu bažas par upuriem kam ir maz aizsardzibas. Petijumi rada ka ekspliciti AI raditi materiali galvenokart kaitina sievietes un bernus – ieskaitot satraucošus gadijumus ar AI raditiem kailfoto kas izplatijas caur vidusskolam.

Un valstu velašanas gada eksperti turpina noradit uz potencialam geopolitiskam sekam ko var izraisit kraptigais AI radits materials.

“Sekas šeit iet tala aiz individa drosibas – un patiesi skar lietas ka nacijas drosiba visa sabiedriba drosiba,” teica Deivids Broniatovskis asocietais profesors Dzordza Vašingtona universitate un galvenais uzticamas AI petniecibas instituta vaditajs skola.”

Izmantojot generativo AI piedavajumu kamers veido infrastrukturu kas aizsargaa paterejus ir gruts uzdevums – it ipaši kad tehnologijas komercializacija turpinas augt tik strauji. Eksperti norada uz nepieciesamibu pec uznemumu atbildibas universaliem industrijas standartiem un efektivai valdibas regulacijai.

Tehnologiju uznemumi lielakoties lem par AI un tas riskiem kad valdibas visa pasaule cenšas panakt progresu. Tomer pagajusa gada ir panakts nozimigs progress. Decembri Eiropas Savieniba panaca vienosanos par pasaules pirmajiem visaptverosajiem AI noteikumiem bet akt nebus spakaja divus gadus pec gala apstiprinasanas.