50 gadus vecs Mercedes darbinieks Alabamā par balsošanu par arodbiedrības izveidi: “Vairs neticu meliem”

50 gadus vecs Mercedes darbinieks Alabamā par balsošanu par arodbiedrības izveidi: "Vairs neticu meliem"

20 gadu darbs Mercedes-Benz rūpnīcā Alabamā

Pēc 20 gadu darba Mercedes-Benz rūpnīcā Alabamā, Brets Garards paziņoja, ka vairs “netic meliem” un balsos par arodbiedrības pievienošanos.

Uzlabojumu solījumi nav piepildījušies

Uzņēmums atkārtoti solījis uzlabot algu un darba apstākļus, bet Garards saka, ka šie solījumi nav piepildījušies.

“Mercedes apgalvo, ka mēs esam ģimene, viena komanda, viena cīņa. Bet gadiem ilgi esmu sapratis vienu lietu: šādi es neizturētos pret savu ģimeni,” teica Garards.

Arodbiedrības uzvara Mercedes-Benz rūpnīcā

Vairāk nekā 5000 darbinieku rūpnīcā Vance un tuvumā esošajā akumulatoru ražotnē nākamnedēļ balsos par pievienošanos arodbiedrībai.

Uzvara Mercedes būtu liels sasniegums arodbiedrībai, kas cenšas pārvarēt arodbiedrību pretestību Dienvidu štatos, kur štati piesaistījuši ārvalstu automobiļu ražotājus ar lielām nodokļu atlaides, zemākām darbaspēka izmaksām un bez arodbiedrības darbiniekiem.

Darbinieku bažas

Garards, 50 gadus vecs, un citi darbinieki, kas atbalsta arodbiedrību, stāstīja, ka viņu bažas ietver stagnējošu algu, kas nav sekojusi līdzi inflācijai, apdrošināšanas izmaksas, neregulārus darba maiņas un sajūtu, ka viņi ir aizstājami rūpnīcā, kur tiek montēti luksusa automobiļi, kuru cena var pārsniegt 100 000 dolāru.

“Jā, mēs esam Dienvidu autoražotāji, bet mums ir pelnīta autoražotāju alga,” teica Garards.

Mercedes-Benz ASV filiāle

Mercedes-Benz ASV filiāle paziņojumā teica, ka uzņēmums gaida visu darbinieku iespēju izmantot slepeno balsojumu “kā arī piekļuvi informācijai, kas nepieciešama informētam izvēlei” par arodbiedrības pievienošanos.

Uzņēmums teica, ka tā fokuss ir “nodrošināt drošu un atbalstošu darba vidi” darbiniekiem.

“Mēs uzskatām, ka atklāta un tieša komunikācija ar mūsu komandas dalībniekiem ir labākais ceļš uz priekšu, lai nodrošinātu turpmāko veiksmi,” teica paziņojumā.

Darbinieku viedokļi

Darbiniece Melisa Hovela, 56 gadus veca, teica, ka nākamnedēļ, kad viņa izmantos savu balsojumu – balsošana sāksies pirmdien un beigsies piektdien – viņa balsos pret arodbiedrību.

Hovela, kvalitātes komandas vadītāja, kas strādājusi Mercedes rūpnīcā 19 gadus, ir aizdomīga pret arodbiedrību pēc korupcijas un krāpšanas skandāla, kas nogalināja divus bijušos arodbiedrības prezidentus cietumā. Viņa uzauga Mičiganā un dzirdēja radiniekus, kas strādāja automobiļu ražotnēs, runājam slikti par arodbiedrību.

Mercedes dažus gadus izturējies pret darbiniekiem slikti, veicinot arodbiedrības centienus organizēt. Bet uzņēmums sāka uzlabot apstākļus pēc tam, kad arodbiedrība sāka meklēt darbiniekus pēdējos mēnešos. Uzņēmums atcēla zemāku algu līmeni jaunajiem darbiniekiem. Vecais rūpnīcas vadītājs tika nomainīts ar jaunu, kurš staigā pa rūpnīcas grīdu un klausās darbiniekus, viņa teica.

“Es jūtu, ka uzlabojumi, ko uzņēmums veic, liek cilvēkiem ilgi un nopietni domāt,” teica Hovela.

Arodbiedrības atbalstītāji

Valkājot “Union YES” pogu rallijā ārpus Tuscaloosas baznīcas, Deivids Džonstons, 26 gadus vecs, teica, ka viņš domā, ka impulss mainās par labu arodbiedrībai.

“Visi ir pārliecināti. Visi zina, ka mēs uzvarēsim,” teica Džonstons.

Arodbiedrības organizēšanas izaicinājumi

Organizēt darbiniekus Mercedes būs grūtāk nekā Volkswagen rūpnīcā Tenesī, lielā mērā tāpēc, ka arodbiedrība iepriekš nav piesaistījusi pietiekami daudz darbinieku, lai iegūtu balsojumu Mercedes rūpnīcā. Taču pārliecinošais Volkswagen uzvaras trešajā rūpnīcas balsojumam kopš 2014. gada dod arodbiedrībai milzīgu impulsu nākamnedēļ gaidāmajai vēlēšanai. Volkswagen arodbiedrībai bija pieredze meklēt darbiniekus rūpnīcā un zinot darbiniekus no iepriekšējiem organizēšanas mēģinājumiem, kas beidzās ar šauriem zaudējumiem. Arodbiedrības uzvara Mercedes būtu lielāks panākums nekā Volkswagen, jo tas notiktu pirmajam mēģinājumam.

Alabamas gubernators un citi Dienvidu gubernatori

Alabamas gubernators Kejs Aivejs un vēl pieci Dienvidu gubernatori ir mudinājuši darbiniekus pretoties arodbiedrībai, sakot, ka tas var apdraudēt darbavietas un kavēt automobiļu rūpniecības izaugsmi reģionā.

Aivejs paziņojumumā teica, ka Mercedes ir “pozitīvi ietekmējis” desmitiem tūkstošu Alabamas ģimeņu kopš rūpnīcas atvēršanas 1993. gadā, bet arodbiedrības “interese šeit ir nodrošināt naudu no smagi strādajošajiem Alabamas ģimeņiem nonāk arodbiedrības bankas kontos.”

Alabamas balsojums

Alabamas balsojums notiek pēc diviem augsta profila darba cīņas gadījumiem štatā – centieniem apvienot Amazon noliktavu Besemer un gandrīz divus gadus ilgu streiku Warrior Met Coal raktuvēs, kur kalnrači teica, ka viņi samazinaja algu un labumus pirms vairakiem gadiem, lai saglabatu raktuvju darbibu bet neredzeja šos labumus atjaunotus pēc tam kad uzņemums atguva savu poziciju.

Bijušais ASV Senats Dags Džonss, pēdējais demokrats valsts amatpersonas amatpersonas Alabamā, teica, ka arodbiedrībām ir ilga vēsture palidzet veidot vidusslani štatam.

“Šis balsojums var būt pagrieziena punkts Alabamai organizetajam darbam kas jau redz pieaugumu biedru skaita,” teica Džonss, tērauda stradnieka dēls un ogļrača mazdels.