5 pazīmes, ka jūsu āda ir tikpat stresā kā jūs

5 pazīmes, ka jūsu āda ir tikpat stresā kā jūs

Stresa ietekme uz ādu

Stress var izpausties dažādos veidos: slikts miegs, kairinājums un pat kuņģa problēmas. Ja pamanāt, ka jūsu sejas āda izskatās sausa, sarkana vai citādi kairināta, tas var būt vēl viens stress.

“Āda ir lielākais ķermeņa orgāns un tāpat kā citi orgāni ir pakļauta stresa ietekmei. Pārmērīgs vai ilgstošs stress var ietekmēt ādas šūnu normālo darbību vai to, kā imūnsistēma mijiedarbojas ar ādu,” saka dermatologs Dr. Brendans Kamps. Citiem vārdiem sakot, ja jūtaties satraukts un nemierīgs, jūsu āda var atspoguļot jūsu sajūtas.

Ādas stresa risināšana ir uzdevums, kas prasa gan iekšējo, gan ārējo darbu. Zemāk Kamps un dermatoloģe Dr. Blēra Mērfija-Roza dalās pazīmēs, ka jūsu āda ir stresā, un sniedz padomus, kā to nomierināt.

Pazīmes, ka āda ir stresā

Saskaņā ar Mērfiju-Rozu galvenais stresa ādai cēlonis ir hormons kortizols. Lai gan kortizola reakcija ir svarīga ķermeņa izdzīvošanas reakcija, nevajadzīgi palielinot kortizola līmeni darba stresa, miega zuduma vai personīgo problēmu dēļ, tas var izraisīt negatīvu domino efektu jūsu ķermenī.

1. Pinnēm/taukainai ādai

“Starp daudzajām funkcijām kortizols palielina sebuma ražošanu no tauku dziedzeriem, kas pasliktina pinnēm,” saka Mērfija-Roza. Tātad, ja pamanāt vairāk pinnes un melngalvju grūtajās darba nedēļās vai pēc ilgajiem ceļojumiem, ziniet, ka viss tas stress var būt iemesls.

2. Paātrinātas novecošanās pazīmes

Stress var arī padarīt ādu vecāku nekā jūsu bioloģiskais vecums. “Ilgstoši stresa signāli var veicināt ādas priekšlaicīgu novecošanos smalku līniju, grumbu un ādas atslābuma veidā,” saka Kamps.

3. Sarkanums, lobīšanās, nātrene un nieze

Tuvoties termiņam, jūs varat arī paskatīties spogulī un pamanīt sarkanumu vai lobīšanos. “Sarkanums rodas, kad virspusējie trauki dermā paplašinās un piešķir ādai rozā vai sarkanu nokrāsu,” saka Kamps. Viņš un Mērfija-Roza piekrīt, ka tas ir vēl viens gadījums, kad jūsu ķermenis projicē savas sajūtas uz jūsu ādu – tāpēc ņemiet vērā.

4. Palielināti rozācijas vai psoriāzes uzliesmojumi

Tiem, kam ir rozācija vai psoriāze, var rasties simptomu pasliktināšanās intensīva spiediena periodos birojā vai mājās. “Augsts kortizola līmenis arī izraisa imūnsistēmas disfunkciju, izraisot iekaisuma reakcijas ādā, kas pasliktina psoriāzi un ekzēmu, starp daudziem citiem apstākļiem. Palielinoties iekaisumam, rodas sarkanums, lobīšanās un nieze,” saka Mērfija-Roza.

5. Aukstie čūlas

Aukstie čūlas, sāpīgas pūslītes, kas parādās uz lūpām un muti, arī parasti parādās nemierīgos laikos.

Kā nomierināt stresainu ādu

Īsumā: Jūsu ķermenim ir daudz veidu, kā jums pateikt, ka jums ir nepieciešams palēnināt un atslābināties. Tad kā pārliecinieties, ka klausieties? Tālāk Kamps un Mērfija-Roza dalās padomos, kā izdzēst stresu no iekšpuses.

1. Prioritizējiet savu garīgo labklājību

Lai gan ir daudz krēmu un topisko līdzekļu, ko varat izmantot, lai nomierinātu savu ādu, lielākais orgāns patiesi sākas ar rūpēm par savu garīgo veselību. “Papildus stāvokļu ārstēšanai ar medikamentiem es bieži konsultēju pacientus par dzīvesveida izmaiņu nozīmi stresa līmeņa samazināšanai, lai sasniegtu labāko rezultātu,” saka Mērfija-Roza.

Viņa mudina jūs prioritizēt visu, kas jūs nomierina. Piemēram, varbūt jums patīk lasīt avīzi vai ilgi kafijas randiņš ar draugu. Padomājiet par savu mīļoto atslodzes līdzekli un lietojiet to.

2. Ēdiet sabalansētu diētu

Tā kā jūsu diēta ir saistīta ar ādas veselību, sabalansētu maltīšu ēšana var palīdzēt arī jūsu ādai atrast savu līdzsvaru. Pārliecinieties, ka ēdat liesas olbaltumvielas, veselīgus taukus un jauku lapu zaļumu un augļu maisījumu.

3. Izvēlieties savu ādas kopšanas līdzekli gudri

Kad jūsu āda trako, produktu skaita samazināšana arī var palīdzēt daudz. “Jūsu ādas kopšanas rutīnas rediģēšana ir būtisks solis palīdzot atiestatīt jūsu ādu un ļaut tai atslabināties,” saka Kamps. “Ādas kopšanas rutīna, kas ietver vairākus produktus, ir lielāka varbūtība izraisīt kairinājumu kontaktdermatīta, sausuma, sarkanuma, pinnes veidošanās, dedzināšanas vai dedzināšanas veidolos.”

Viņš iesaka izvēlēties produktus, kas satur niacinamidu – B vitamīnu kompleksu, kas nomierina ādu; ceramides – supermitrinošus lipīdus, kas aizsargā jūsu ādu no vides; un zaļo tējas ekstraktu. “Zaļo tēju ekstrakts un citi antioksidanti palīdz neitralizēt brīvo radikāļu ietekmi uz ādu. Brīvie radikāļi ir nestabilas skābekļa molekulas, kas var bojāt šūnu struktūras kā DNS, lipīdus un proteīnus,” viņš skaidro.

4. Prioritizējiet miegu un vingriniet

“Dzīvesveida izmaiņas, kas samazina stresa līmeni, var ievērojami uzlabot ādas veselību un kontrolēt ar stresu saistītas ādas problēmas,” saka Mērfija-Roza. Pietiekama miega un vingrinieku nodrošinajums var palīdzēt saglabat stresa līmeni zemu, tajpat kaa labi atslabinaties vakaros un kusteties dienas laikaa.

5. Meklējiet ārstēšanu pinnes un citiem ādas staviem

Pat ja cenšaties vislabak atslabinaties un rupeties par savu pratu, ir laba doma apmeklēt dermatologu ja jūsu ādas problēmas turpinas. Piemēram ja turpinat pamanit pinnes vai psoriases plankumus iespejams ir laiks pajautat savam artam ko varat darit lai atrisinatu šos nosacijumus tieši. Tikai meditacijas laikaa labak?