32 gadus vecā māte, kura izstājās no darba tirgus, atgriežas, jo valsts sāk finansēt bērnu aprūpi ar naftas nomas līdzekļiem.

32 gadus vecā māte, kura izstājās no darba tirgus, atgriežas, jo valsts sāk finansēt bērnu aprūpi ar naftas nomas līdzekļiem.

Bērnu aprūpes problēmas un risinājumi visā valstī

Visā valstī ģimeņu stāsts ir gandrīz vienāds: bērnu aprūpe ir nepieejama daudziem, grūti atrast tiem, kas var maksāt, un finansiāli nestabila dienas aprūpes operatoriem un viņu darbiniekiem.

Valstu rīcība bērnu aprūpes atbalstam

Pandēmijas laikā Baidena administrācija un Kongress centās mazināt dažas no šīm problēmām, kas skāra bērnu aprūpes nozari. Taču, kad atbalsta pasākumi tuvojas beigām, daudzas štati ir izstrādājuši savus risinājumus.

Štati ir paplašinājuši bezmaksas pirmsskolas izglītību un palīdzējuši vairāk ģimenēm segt bērnu aprūpes izmaksas, padarot to zemu izmaksu vai pat bez maksas daudziem. Atzīstot, ka federālais risinājums tuvākajā laikā nav gaidāms, politikas veidotāji ir izdomājuši jaunus veidus, kā finansēt savus plānus, radot pastāvīgus finansējuma avotus, kas padarīs jaunās programmas ilgtspējīgas.

Piemēram, Ņūmeksika ir piesaistījusi savus naftas ieņēmumus, Vašingtona ir ieviesusi jaunu nodokli no ieguldījumu peļņas, bet Kentuki ir motivējusi vecākus kļūt par bērnu aprūpes darbiniekiem.

Lai gan lielākie ieguldījumi bērnu aprūpē nāk no demokrātiem, republikāņu štatu likumdevēji visā valstī atbalsta plānus atbalstīt bērnu aprūpi – norādot uz tās nozīmi ekonomikai.

Ņūmeksikas finansējums padara karjeras iespējamas

Pēc bērna piedzimšanas Marisija Sigala atlika plānus sākt savu karjeru nekustamajā īpašumā. Viņa un viņas vīrs – personīgais treneris – dzīvoja no vienas algas aptuveni divus gadus un saprata, ka bērnu aprūpes izmaksas būtu nepanesamas, pat ja abi strādātu.

Tad 2022. gadā Ņūmeksika padarīja bērnu aprūpi bez maksas gandrīz visām štata ģimenēm, grozot konstitūciju, lai finansētu agrīnās bērnības iniciatīvas ar naudu no štata zemes īres naftas un gāzes kompānijām.

Izmaiņas gada laikā nodrošinās aptuveni 150 miljonus dolāru agrīnai bērnu izglītībai kā Mateo. Sigala un viņas vīrs kvalificējas, jo viņu ienākumi ir mazāki par 400% no federālajiem nabadzības līmeņiem, kas pašlaik ir aptuveni 120 000 dolāru gadā četru cilvēku ģimenei. Mateo ir viens no vairāk nekā 21 000 bērniem, kas tagad gūst labumu no dotācijām.

Tagad 32 gadus veca Sigala ir atgriezusies darbā, kamēr Mateo apmeklē Koala Children’s Academy, kas specializējas divvalodu izglītībā.

“Būdami uzņēmēji, mums ir daudz lielāki izaicinājumi, un mums jāpaļaujas uz sevi. Mums katru nedēļu nav ienākoša algas čeka,” teica Sigala. “Mums tas ir bijis svētība.”

Groginska un citi štata līderi cer, ka masveida ieguldījumi palīdzēs mazināt nabadzības ietekmi.

“Tas ir patiešām neticams iespēju laiks,” viņa teica.

Bezmaksas pirmsskola ģimenēm Vašingtonā

Vašingtona plāno līdz desmitgades beigām piedāvāt bezmaksas pirmsskolu visiem maznodrošinātajiem ģimenēm un bērnu aprūpes vaučerus visiem maz- un vidēji nodrošinātajiem ģimenēm, kā arī augstas kvalitātes aprūpi zīdaiņiem un maziem bērniem ar attīstības problēmām.

Štats paplašina savas programmas ar palīdzību no jauna 7% nodokļa peļņai no iedzīvotāju finanšu ieguldījumiem – nodokļa, kas paredzēts bagātajiem cilvēkiem.

Billyzone-Jatta teica, ka Zakija skolā ir panākusi lielus uzlabojumus. Viņa detalizēti stāsta par savu dienu un atsaucas uz klasesbiedriem vārdos. Viņa ir iemacijusies mijiedarboties ar citiem studentiem, dzert no atvērtas krūzes un dalīties.

“Būdams strādajošs vecāks un zinot, ka atvedat savu bērnu vidē, kur viņi tiek mīlēti un rūpēti, dod tik daudz miera,” viņa teica.

Taču programma, kas palīdz zīdaiņiem un maziem bērniem kā Zakijai, joprojām ir maza, apkalpojot mazāk nekā 200 bērnus visā štatā. Un novembrī Vašingtonas vēlētaji var izteikt savu viedokli par nodokli referendumā, kas var novest pie tā atcelšanas, apdraudot progresu, ko štats ir panācis, saka bērnu aprūpes aizstāvji.

“Tas būtu katastrofiski,” teica Džons Goulds no Akin, bezpeļņas organizacijas, kas vada Zakijas valsts atbalstīto bērnu aprūpes centru.

Kentukijas bērnu aprūpes darbinieku bērni apmeklē bez maksas

Rylee Monn, 24 gadi, stradaja Baptist Health Child Development Center in Lexington kad viņai piedzima otrais bērns, dubultojot to, ko viņa maksaja par saviem bērniem apmeklēt to pašu centru.

Viņa domaja par darba pamešanu un nakts maiņas darba vietu meklēšanu, lai varētu palikt maja un dienas laika rupet par saviem bērniem.

“Visa mana alga aizgaja uz bērnu aprupi,” teica Monn.

Tad 2023. gadam Kentukija uzsaka programmu segt vai samazinat dienas aprupes izmaksas vecakiem, kas strada berna aprupes nozare. Programma bija domata divu problému risinašanai vienlaicigi. Policijas veidotaji ceréja piesaistit vairak darbinieku bernu aprupes nozarei, risinot trukumu. Un viņi gribéja nodrošinat vairak zemu izmaksu bernu aprupi visam gimeneim.

Tagad vairak neka desmit štati apsver vai jau ir pieņemuši politiku modeli pec Kentukijas parauga, saskaņa ar EdSurge ziņojumu, kas koncentréjas uz izglitibu.

Programma palidzejusi štata bernu aprupes nozarei piesaistit darbiniekus, kas citadi butu stradajusi servisa darbos.

Delaney Griffin, 30 gadi, pagajusa gada stradaja picerija un pardoma savu nakamo soli ar savu jauno gimene. Viņas bernu aprupes izmaksas patérina visu iznemot 100 dolari no viņas divnedelu čeka.

Uzzinajusi par bernu aprupes labumu, vinja decembri uzsaka darbu Baptist Health Child Development Center. Tagad vinja maksaja aptuveni 5 dolari nedela. Viņas vecakais berns apmekle pirmsskolas programmu.

“Bezmaksas bernu aprupes dala bija lielakais iemesls, kapec es patiesiba saku stradat bernu aprupe,” teica Griffin.